Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Anna Wrzeszcz: Poprawić sobie humory na koniec

Anna Wrzeszcz: Poprawić sobie humory na koniec

fot. Jerzy Wojtuszek

W najbliższą sobotę siatkarki AZS-u Gliwice jadą do Świecia, gdzie spróbują powalczyć o punkty z miejscowym Jokerem. Dla podopiecznych doc. Krzysztofa Czapli będzie to już ostatni mecz w tym sezonie. Po porażce z Chemikiem Police gliwiczanki straciły bowiem już szansę gry w play-off. – Jest nam z tego powodu wstyd – szczerze przyznaje Anna Wrzeszcz.

Przez znaczną część sezonu akademiczki utrzymywały się w strefie, która dawała prawo gry w tych dodatkowych spotkaniach. Co takiego stało się w tej końcowej fazie rozgrywek, że drużyna przestała zdobywać punkty? – Nie ma jednej przyczyny. Nawarstwiło się kilka spraw. W tych ostatnich meczach nie grałyśmy już w pełnym składzie. Obie nasze podstawowe przyjmujące nie dały rady. Jedna ma problem z pachwiną, drugą z kostką. Jeszcze dwie zawodniczki wypadły z innych powodów. Na ostatnich treningach było nas 10, czasem nawet mniej. Ciężko jest przygotować się do meczu przy takiej liczbie zawodniczek. Gdyby było nas czternaście, jak na początku sezonu do końca, to myślę, że wyglądałoby to inaczej – tłumaczy kapitan drużyny.W tych ostatnich spotkaniach nie udało się poprawić przyjęcia, co przez cały sezon było piętą achillesową naszej drużyny i to też wydaje się być ważny czynnik. – Rzeczywiście brakuje nam przyjęcia. Police rozbiły nas zagrywką, a same przyjęcie natomiast miały bardzo dobre. Jak piłka jest dobrze odebrana, to łatwiej jest rozprowadzić akcję. U nas to nie funkcjonowało jak należy – przyznaje Anna Wrzeszcz.

Czy na zakończenie sezonu uda się jeszcze wykrzesać motywację, aby spróbować zdobyć jakieś punkty? – Nie pojedziemy tam po to, aby przegrać. Joker, podobnie jak Police, ma już pewną grę w play-off. Grają jednak dziewczyny u siebie, na pewno będą chciały zakończyć rundę zasadniczą wygraną. My też chciałybyśmy na koniec poprawić sobie humory – mówi rozgrywająca AZS-u.

Który z zespołów I ligi kobiet zasługuje na grę w Orlen Lidze?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved