Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Anna Werblińska: Teraz jest moment, żeby pokazać siłę polskiej siatkówki

Anna Werblińska: Teraz jest moment, żeby pokazać siłę polskiej siatkówki

fot. archiwum

– Wszystko rodzi się w bólach i męczarniach. Tak musi być, więc jeśli mamy awansować na igrzyska olimpijskie, to właśnie teraz jest najodpowiedniejszy moment, żeby wygrać z mocnymi zespołami i pokazać siłę polskiej siatkówki – mówi przed europejskimi kwalifikacjami olimpijskimi przyjmująca reprezentacji Polski, Anna Werblińska.

Już od poniedziałku biało-czerwone rozpoczną batalię o prawo gry w igrzyskach olimpijskich, które w tym roku odbędą się w Rio de Janeiro. Przed podopiecznymi trenera Nawrockiego trudne zadanie, bowiem już w fazie grupowej czekają na nie wymagające rywalki – Rosjanki, Włoszki i Belgijki. Polki nie będą więc faworytkami, ale zapowiadają walkę o korzystny wynik. – To są małe mistrzostwa Europy. Nie ma żadnego marginesu błędu. Trafiłyśmy do ciężkiej grupy, ale trzeba wyjść na parkiet i pokazać się z jak najlepszej strony – podkreśliła Anna Werblińska. Wszystko rodzi się w bólach i męczarniach. Tak musi być, więc jeśli mamy awansować na igrzyska olimpijskie, to właśnie teraz jest najodpowiedniejszy moment, żeby wygrać z mocnymi zespołami i pokazać siłę polskiej siatkówki – dodała polska przyjmująca.Biało-czerwone w ostatnich latach nie odnosiły zbyt wielu sukcesów. Ale na kwalifikacje olimpijskie trenerowi Nawrockiemu udało się namówić do powrotu do kadry większość doświadczonych zawodniczek, a obecne zestawienie personalne z umiarkowanym optymizmem pozwala patrzeć na turniej, który w poniedziałek rozpocznie się w Ankarze. – Patrząc personalnie na nasz skład, możemy z powodzeniem bić się z zespołami z europejskiej czołówki. W klubach wszystkie gramy dobrze i osiągamy korzystne wyniki. Tylko w reprezentacji nie udało się wszystkiego posklejać. Nie wiem, z czego to wynika, ale jestem przekonana, że nasze miejsce w Europie powinno być zawsze wysokie – dodała Joanna Wołosz.

źródło: inf. własna, TVP Sport

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved