Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Anna Werblińska: Rywalki mogą pokazać prawdziwą twarz

Anna Werblińska: Rywalki mogą pokazać prawdziwą twarz

fot. Karolina Koster

Chemik Police jest na dobrej drodze, by po raz trzeci z rzędu sięgnąć po mistrzostwo Polski. Policzanki prowadzą w walce o złoto 2:0 i brakuje im już tylko jednego zwycięstwa, by obronić tytuł. Po dwóch pojedynkach w szczecińskiej Azoty Arenie walka przenosi się do Ergo Areny. – Będzie ciężko, ale mam nadzieję, że uda nam się wywieźć złoty medal już po pierwszym meczu – otwarcie powiedziała Mariola Zenik, libero mistrzyń Polski.

Chociaż momentami siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot starały się walczyć z policzankami, siatkarki Chemika wyraźnie wygrały oba spotkania, które odbyły się w Szczecinie. W pierwszym gospodynie oddały przeciwniczkom seta, natomiast w drugim przyjezdne nie zdołały już sięgnąć po zwycięstwo w ani jednej partii. – Pierwsze spotkanie tego finału nie było dobrą reklamą siatkówki. Chemik zbudował zespół po to, by wygrać ligę. Jestem dumny z tego, co robi mój zespół, potrafiąc się przeciwstawić Chemikowi. Cała szóstka musi zagrać bardzo dobrze, byśmy zmienili coś w Sopocie – stwierdził po drugim meczu trener PGE Atomu Trefla Sopot, Lorenzo Micelli.Według Marioli Zenik w drugim spotkaniu trudno było wyróżnić jeden element, który zdecydował, że to właśnie Chemik wygrał bez straty seta. Libero polickiego zespołu zwróciła jednak uwagę na grę defensywną swojej drużyny, jednocześnie chwaląc zagrywkę przeciwniczek. – Każdy element był ważny. PGE Atom Trefl Sopot postawił na bardzo mocną zagrywkę. Wydaje mi się, że to jest jego największy atut i jeżeli chce z nami wygrać, musi bardzo ryzykować w tym elemencie. Miałyśmy różne problemy z przyjęciem, później to się ustabilizowało. Myślę, że nasza obrona oraz blok działają bardzo dobrze, co pokazują statystyki – powiedziała doświadczona siatkarka.

Chociaż Chemik Police prowadzi w rywalizacji do trzech zwycięstw 2:0, sopocianki zapowiadają walkę o doprowadzenie do piątego meczu. Również policzanki nie ukrywają, że są świadome możliwości przeciwniczek, które w sezonie 2012/2013 zdołały odwrócić rywalizację z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza, a co za tym idzie sięgnąć po złoto. – Wydaje mi się, że w Sopocie będzie bardzo ciężki mecz. Zawsze tam spotkania kończyły się piątym setem. Będzie ciężko, ale mam nadzieję, że uda nam się wywieźć złoty medal już po pierwszym meczu – przyznała Mariola Zenik. W podobnym tonie wypowiedziała się Anna Werblińska.Chcemy zakończyć walkę o złoto w przyszły czwartek w Sopocie, ale wiemy, że u siebie rywalki mogą pokazać swoją prawdziwą twarz – stwierdziła przyjmująca. Trzeci pojedynek finałowy odbędzie się 28 kwietnia o godzinie 18:00, ewentualny czwarty mecz zaplanowano dzień później również o 18:00.

Jak oceniasz powołania do reprezentacji Polski siatkarek?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: Chemik Police TV, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved