Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Anna Stencel: Liczę, że osiągniemy dobry wynik w nowym seoznie

fot. Patryk Głowacki

Nową środkową Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz została Anna Stencel, która pięć ostatnich sezonów spędziła w zespole z Piły. – Doświadczony trener był głównym argumentem, który zadecydował o zmianie klubu. W zespole z Bydgoszczy panuje bardzo dobra atmosfera, liczę na to że osiągniemy dobry wynik w nowym sezonie – powiedziała Anna Stencel.

Skąd u ciebie pojawił się pomysł na zmianę klubu?Anna Stencel: – Pięć lat spędziłam w Pile i każda zawodniczka, czy zawodnik powinien szukać jakiejś alternatywy i powinien zrobić krok do przodu. W Pile bardzo się rozwinęłam, poznałam wielu trenerów, ale w końcu przyszedł czas na zmiany i chciałam spróbować czegoś nowego.

Czy możesz coś powiedzieć o klubie z Krakowa Proximie, który przestał istnieć?

– Była to dziwna sytuacja ponieważ przeprowadziłam się do Krakowa, miałam tam grać, wiązałam z tym klubem nadzieję, liczyłam na to że będzie to klub w pełni profesjonalny. Jak się później okazało tak nie było, gdyby nie nasi menadżerowie to zapewne z internetu dowiedzielibyśmy się o tym, ze klub przestał istnieć. Z drugiej strony moim trenerem nadal był trener Ciappini, który miał trenować krakowski klub, a znalazł się w Pile.

Jakie argumenty sprawiły, że zdecydowałaś się przyjąć ofertę gry klubu z Bydgoszczy?

– Głównym czynnikiem był dobry i doświadczony trener. W moim wieku, gdzie jeszcze bardzo wiele się uczę ważne było aby być pod okiem takiego trenera, który będzie pomagał i utrwalał pewne zachowania. Warto też dodać, że ekipa z Bydgoszczy pod wodzą trenera Mateli osiągnęła bardzo dobry wynik w poprzednim sezonie. Poza tym w drużynie Pałacu panuje bardzo dobra atmosfera, co widać na boisku liczę na to że w nadchodzącym sezonie stworzymy bardzo dobra drużynę.

Jakie są twoje cele indywidualne i drużynowe w Bydgoszczy?

– Celem indywidualnym na pewno jest gra w pierwszej szóstce, natomiast z drużyną chciałabym wygrywać każdy mecz. W moim przypadku najtrudniejsze jest dochodzenie do bloku, siatkówka jest z roku na rok coraz szybsza i ten element jest dla mnie najtrudniejszy.

W kwietniu otrzymałaś powołanie do szerokiej kadry, czy liczysz na powołanie do reprezentacji na mistrzostwa Europy?

– Bardzo mnie ucieszyło to powołanie, po tym jak zaczęłam grać w Lidze Siatkówki kobiet, kolejnym marzeniem była gra w reprezentacji. Trener Jacek Nawrocki każdemu daje szansę gry, na mnie jednak przyjdzie jeszcze czas i liczę na to, że swoją postawą na boisku przekonam do siebie trenera kadry.

źródło: kspalac.bydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved