Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Anna Sołodkowicz: Musimy prezentować się stabilniej

Anna Sołodkowicz: Musimy prezentować się stabilniej

Wisła Warszawa sezon regularny zakończyła porażką w Policach i w tym mieście już niebawem rozpocznie także walkę w play-off. Warszawianki aspirują do gry w Orlen Lidze i jeżeli chcą dalej zachować szansę na ekstraklasę, muszą pokonać PSPS Chemika Police. – Czasami też jest tak, że nasza gra się zacina zupełnie. Musimy prezentować się stabilniej, grać to, co umiemy – przyznała Anna Sołodkowicz.

Wisła Warszawa fazę zasadniczą w I lidze kobiet zakończyła porażką w Policach z PSPS-em Chemikiem 3:1. – Wydaje mi się, że popełniłyśmy więcej własnych błędów. Pierwszy set wyglądał super w naszym wykonaniu, nie wiem, co się stało w tym drugim secie, można powiedzieć, że to były dwa różne zespoły Wisły Warszawa – skomentowała spotkanie Anna Sołodkowicz, przyjmująca Wisły Warszawa. Doświadczona zawodniczka komplementowała także grę rywalek. – Dziewczyny z PSPS-u Chemika Police grały z seta na set coraz lepiej, popełniały mniej błędów, były skuteczniejsze w ataku, lepiej broniły i stąd taki, a nie inny wynik – analizowała Anna Sołodkowicz. Podopieczne Mirosława Zawieracza miały w ostatnią sobotę szansę na doprowadzenie do tie-breaka, odrobiły dużą stratę w czwartym secie, ale ostatecznie policzanki okazały się lepsze w grze na przewagi. – Tak, była taka szansa, ale tutaj muszę stwierdzić, że niestety trochę nas sędzia skrzywdził, bo był błąd przełożenia. Wtedy byłby remis i na pewno inaczej nam by się grało – przyznała zawodniczka Wisły Warszawa.

Podopieczne trenera Mirosława Zawieracza sezon regularny zakończyły na trzeciej pozycji z bilansem 14 zwycięstw i 6 porażek z dorobkiem 42 punktów. – Ciężko mi to podsumowywać, bo w większości spotkań byłam jedynie kibicem na trybunach. Myślę jednak, że wypadło to fajnie, chociaż na pewno szkoda niektórych spotkań. Z czołówką wygrywałyśmy, ale potrafiłyśmy stracić punkty z tymi niżej notowanymi – opowiedziała o fazie zasadniczej Anna Sołodkowicz. Teraz jednak zespół skupia się na play-off. – To już jest za nami, najważniejsza jest teraz faza play-off i żeby zakończyć ją na jak najwyższym miejscu. Ponownie zmierzymy się na początek z PSPS-em Chemik Police – dodała.

Wisła Warszawa jest jednym z zespołów, które zgłosiły akces do gry w Orlen Lidze w sezonie 2016/2017. Warunkiem koniecznym jest jednak pozycja w czołowej czwórce I ligi. – To prawda, dlatego teraz przyjedziemy do Polic i trzeba będzie zrobić wszystko, aby przybliżyć się do tej czołowej czwórki i wygrać pierwsze spotkanie, i potem zakończyć rywalizację u siebie. O to teraz walczymy, najpierw o półfinał, a potem będziemy starały się realizować wyższe cele – zapowiedziała Anna Sołodkowicz. Co jej zdaniem należy poprawić w grze zespołu? – Myślę, że chodzi tutaj głównie o błędy własne. Jak to wyeliminujemy, to będzie dobrze. Z przyjęciem zagrywki nie jest u nas najgorzej, na siatce też wygląda to dobrze. Czasami też jest tak, że nasza gra się zacina zupełnie. Musimy prezentować się stabilniej, grać to, co umiemy – przyznała .

Anna Sołodkowicz do gry w Wiśle Warszawa dołączyła dopiero w trakcie sezonu, wcześniej zmagała się z kontuzją. – Generalnie miałam dłuższą, kilkumiesięczną przerwę od grania. Wiadomo, że ta forma nie jest jeszcze taka, jak bym chciała. Cieszę się każdym treningiem, po takiej przerwie. Wiadomo, że ciężko się wraca, ale jestem szczęśliwa i mam nadzieję, że jak najszybciej dojdę do siebie – zakończyła siatkarka.