Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Anna Sołodkowicz: Będziemy walczyć o zwycięstwo

Anna Sołodkowicz: Będziemy walczyć o zwycięstwo

fot. Mirosław Stroński

Anna Sołodkowicz w latach 2010-2014 występowała w Legionovii. W ostatnią sobotę zadebiutowała w Wiśle, a już w środę jej nowa drużyna zmierzy się z zespołem z Legionowa. To będzie spotkanie w ramach piątej rundy rozgrywek o Puchar Polski. Warszawskie syreny będą chciały przełamać złą passę meczów bez zwycięstwa. Grające w Orlen Lidze zawodniczki spod stolicy w ostatnim czasie prezentują się z coraz lepszej strony – zapowiada się bardzo ciekawe starcie.

Legionovia przegrała wprawdzie dwa ostatnie spotkania, ale wcześniej wygrała dwa z rzędu, co nie zdarzyło jej się od początku sezonu. Podopieczne trenera Roberta Strzałkowskiego chcą zrewanżować się Wiśle za grudniową porażkę podczas turnieju o puchar burmistrza Ochoty. Wtedy warszawskie syreny wygrały 2:1, ale blisko było zwycięstwa 3:0. Tym razem walka będzie o zdecydowanie wyższą stawkę.Ponownie na parkiecie może pojawić się Annę Sołodkowicz, która w sobotę zaprezentowała się w ligowym meczu z Karpatami. Warszawska przyjmująca miała stanowić o sile Wisły od początku sezonu, ale bardzo długo zmagała się z kontuzją nogi. – Powrót po tak długiej przerwie jest zawsze bardzo trudny. Ciężko mi oceniać własną grę. Moim celem podczas sobotniego spotkania było przede wszystkim nie popełnić rażących błędów i myślę, że to mi się udało. Tak naprawdę ostatni mecz w normalnym wymiarze grałam dziewięć miesięcy temu, więc dla mnie ten występ z Karpatami był także walką z emocjami – mówi Sołodkowicz.

Teraz zawodniczka będzie miała okazję zmierzyć się ze swoim starym klubem. Z czym będzie wiązał się ten mecz? – Każde spotkanie dla zawodniczki jest dużym przeżyciem i wyzwaniem, a gdy po drugiej stronie siatki będzie zespół, w którym grałam przez wiele lat, to tym bardziej będzie to wydarzenie szczególne. Chcemy zaprezentować się wszystkie z jak najlepszej strony i awansować do kolejnej fazy. Będziemy walczyć o zwycięstwo – dodaje przyjmująca. W innym spotkaniu Pucharu Polski, w którym pierwszoligowiec zmierzy się z zespołem z Orlen Ligi, ŁKS Łódź podejmie u siebie BKS Aluprof Bielsko-Biała.

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-02-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved