Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Anna Pawłowska: Zdecydowały nasze błędy

Anna Pawłowska: Zdecydowały nasze błędy

fot. Łukasz Krzywański

PTPS Piła przegrał w Łodzi z Budowlanymi 1:3, ale w trzeciej partii zaskoczył rywala swoją dobrą grą. – Parę akcji na naszą korzyść, szczęśliwych dla nas pobudziło nas do walki w tym meczu – przyznała po spotkaniu libero przyjezdnych, Anna Pawłowska. Jeden wygrany set to jednak było wszystko, na co stać było tego dnia PTPS. – No niestety, zdecydowały nasze błędy, same jesteśmy sobie winne – dodała Pawłowska.

Siatkarki PTPS-u Piła przegrały w Łodzi gładko dwa pierwsze sety, w trzecim jednak postawiły się faworyzowanej drużynie Budowlanych. Co zmieniło się w ich grze? – Ciężko powiedzieć, coś nagle zaskoczyło, pojawiły się obrony, jakieś bloki. To dodało nam otuchy do dalszej walki, bo na początku zaliczyłyśmy mały falstart od 0:4, jakbyśmy trochę śpiące wyszły na ten mecz. Parę akcji na naszą korzyść, szczęśliwych dla nas pobudziło nas do walki w tym meczu – mówiła po meczu libero pilanek, Anna Pawłowska.W czwartej partii przyjezdne walczyły z zespołem Budowlanych jak równy z równym do stanu 15:15. Potem łodzianki odjechały rywalkom i zakończyły mecz wygraną za trzy punkty. – No niestety, zdecydowały nasze błędy, same jesteśmy sobie winne, taki jest sport – przyznała Pawłowska.

Pilanki mają obecnie na swoim koncie 19 punktów, a przed sobą zaległy mecz z BKS-em Bielsko-Biała i mecz ostatniej kolejki z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Wprawdzie mają dwa punkty przewagi nad 19. w tabeli #VolleyWrocław, ale nie gwarantuje to spokojnego ligowego bytu. By uniknąć barażu muszą wygrać jeden z dwóch meczów lub liczyć na wpadkę wrocławianek. – Jesteśmy w stanie tego dokonać, musimy wygrać za trzy punkty. Podobnie jak zespół z Wrocławia, chociaż my mamy przeciwnika innego kalibru. Ale trzeba wyjść na boisko i tego dokonać – przyznaje libero PTPS-u.

Niespełna 21-letni zawodniczka przyznaje, że jakoś gry zespołu stale wzrasta od momentu objęcia jej przez trenera Alessandro Chiappiniego.Z trenerem Chiappinim współpracuje mi się bardzo dobrze. Od momentu, kiedy przyszedł do klubu czuję postęp w swojej grze, zwłaszcza w technice. Poza tym jest wspaniałym człowiekiem i to chyba nie tylko moje zdanie ale całej naszej ekipy – mówi Anna Pawłowska.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved