Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Anna Miros kapitanem KSZO

Anna Miros kapitanem KSZO

fot. Sylwia Lis

Klub z Ostrowca Świętokrzyskiego poinformował, która zawodniczka będzie pełnić rolę kapitana zespołu. Podobnie jak w minionych rozgrywkach, obowiązki należeć będą do Anny Miros. Jednocześnie włodarze KSZO ujawnili, że zaprosili na testy Zuzannę Kucińską, która ostatni sezon spędziła w Wiśle Warszawa.

Po sezonie 2017/2018 w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski doszło do znacznych roszad kadrowych. Jedno się nie zmieni – tak jak w poprzednim, tak i w tym sezonie rolę kapitana będzie pełnić Anna Miros. – Cieszę się, bo na pewno jest to swego rodzaju wyróżnienie i świadczy to o tym, że zawodniczki i prezes mają do mnie zaufanie. Mam nadzieję, że się sprawdzę w tej roli i nie będą zawiedzeni i mi pomogą. Dopiero poznaję się z dziewczynami. Jest sporo zawodniczek zagranicznych, więc ten pierwszy tydzień był taki rozpoznawczy. Sama jestem po długiej przerwie bez piłki, więc powoli wchodzę w trening, żeby się nie nabawić jakiegoś urazu w tym pośpiechu. Fajnie, że trener zgodził się na takie spokojne wejście w treningi, nie posyłając mnie od razu do skakania w meczach turniejowych – skomentowała sytuację Anna Miros.Klub poinformował także, że 24-letnia Zuzanna Kucińska została zaproszona na testy podczas międzynarodowego turnieju rozgrywanego w Opatowie i Ostrowcu. Kucińska to wychowanka Sparty Warszawa, złota medalistka mistrzostw Polski kadetek z 2010 roku. W sezonie 2015/2016 grę w Sparcie łączyła z występami w zespole Młodej Ligi Kobiet, prowadzonym wówczas przez Barbarę Bawoł. Ostatni sezon spędziła w Wiśle Warszawa, zajmując drugie miejsce w rozgrywkach I ligi.

Bardzo miło mi tu wrócić. W piątek otrzymałam telefon, żeby przyjechać na testy. W 20 minut załatwiłam wszystko, żeby dojechać do Opatowa na pierwszy mecz turnieju. Co będzie dalej, zobaczymy. Przyjechałam lekko zestresowana, ale nie wahałam się, jestem i cieszę się, że mogłam wystąpić z dziewczynami. To nowy zespół, ale znam kilka dziewczyn z plażówki i innych siatkarskich występów. Przyjęły mnie bardzo ciepło, od razu zapraszając do środka, nie zostawiając z boku, co na pewno było bardzo pomocne. Dostając telefon z ofertą gry w najwyższej klasie rozgrywkowej, długo się nie zastanawiałam. Zawsze chciałam to robić, sprawia mi to przyjemność, no i bardzo dobrze wspominam czas spędzony w Ostrowcu, gdy występowałam w zespole Młodej Ligi. Chciałam przynajmniej sprawdzić swoje siły w zespole ekstraklasy – mówi Zuzanna Kucińska.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved