Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Anna Miros: Analizujemy każdy szczegół

Anna Miros: Analizujemy każdy szczegół

fot. Arkadiusz Buczyński

W zaciszu Ergo Areny sopocianki solidnie przygotowują się do pierwszego meczu półfinałowego z Impelem Wrocław. Zanim jednak staną do walki w pierwszym starciu (środa godz. 18:00), jest jeszcze chwila na podsumowanie rundy zasadniczej Orlen Ligi. Jak ten czas postrzega kapitan sopocianek, Anna Miros?

Popularna „Czika” ma obecnie na swoim koncie 99 rozegranych spotkań w barwach PGE Atomu Trefla Sopot w siatkarskiej ekstraklasie. Jeżeli wystąpi w najbliższym spotkaniu, dołączy do Izabeli Bełcik i Klaudii Kaczorowskiej w tzw. Klubie 100. Jak ocenia dotychczasowe zmagania atomowej drużyny na parkietach Orlen Ligi? – Na pewno było sporo meczów, które mimo trudności wyciągnęłyśmy na naszą korzyść i tu na pewno cieszymy się z naszej dobrej gry w tych decydujących momentach. Miałyśmy też dwa zdecydowanie słabsze mecze, jeden na początku z dąbrowiankami, później drugi pod koniec rundy z bielszczankami. Myślę, że te wpadki nie musiały nam się przydarzyć, ale jednocześnie każda z nich coś nam dała i pomogła wyciągnąć kilka ważnych wniosków na przykład w kwestii koncentracji czy powielania pewnych błędów. Sądzę, że tak zostanie do końca – że będziemy się skupiać naprawdę bardzo mocno, by nie powielać błędów z rundy zasadniczej – podsumowuje Miros.

Poza dwiema najbardziej zapadającymi w pamięć przegranymi sportową złość wyzwoliły w zespole także starcia z Chemikiem. – Praktycznie zawsze brakuje nam do nich naprawdę niewiele. Często to niuanse decydują o tym, że przegrywamy te starcia bezpośrednie. Będziemy walczyły o to, by zagrać w tegorocznym finale ligi i jeżeli tam spotkamy się właśnie z policzankami, to już teraz mogę zaznaczyć, że nasza motywacja będzie ogromna. Te detale analizowałyśmy i będziemy analizowały, aby w tych najważniejszych piłkach problem nie był po naszej stronie, ale po stronie rywalek – mówi atakująca PGE Atomu Trefla Sopot.Jaką więc ocenę wystawiłaby zawodniczka swojej drużynie? – Cztery z plusem za samą rundę zasadniczą. Nie zasłużyłyśmy na piątkę, bo przegranych meczów było trochę za dużo, ale wysoka ocena nam się moim zdaniem należy, bo po 22 meczach byłyśmy na drugim miejscu w tabeli. Myślę, że w gronie takich rywali jest to w gruncie rzeczy bardzo dobry rezultat – kończy Miros.

źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved