Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Anna Lewandowska: Chcemy zakończyć rywalizację w trzech meczach

Anna Lewandowska: Chcemy zakończyć rywalizację w trzech meczach

fot. Wisła Warszawa

23-letnia środkowa ma za sobą udane występy w dwóch spotkaniach ćwierćfinału play-off. W Wieliczce Wisła z Anną Lewandowską w składzie dwa razy pokonała 7R Solna. W sobotę trzeci mecz w tej parze. Bemowskie Syreny podejmą rywalki w hali przy Obrońców Tobruku.

Spodziewała się pani, że wygracie dwa razy?Anna Lewandowska: Nie spodziewałam się niczego. Okrojony skład nie sprawił, że obawiałam się wyniku. Wiedziałam, że jadąc do Wieliczki czekają nas trudne dwa mecze, w których musimy zagrać na 110% swoich możliwości i tak też się stało. Byłyśmy dobrze przygotowane taktycznie, same też pomagałyśmy sobie na boisku. Myślę, że z boku można było zauważyć nasz team spirit i walkę o każdą piłkę do samego końca. Te dwie wygrane nas bardzo podbudowały.

Ligowa wygrana po tie-breaku w styczniu w Wieliczce miała znaczenie psychologiczne?

– Wracając do styczniowego starcia, można powiedzieć, że wtedy dosłownie wyszarpałyśmy wygraną. Fajnie wspominamy tamten mecz, mamy z tamtej hali dobre wspomnienia i dobrze nam się tam gra. Zespół z Wieliczki ma naprawdę fantastycznych kibiców, których doping niesie także drużynę przeciwną. Na spotkaniach zawsze pojawia się ktoś z naszych kibiców, to też nas motywuje.

Co było kluczowe w tych dwóch meczach? Asekuracja w obronie? Serwis?

– Uważam, że kluczową rolę w sobotnim spotkaniu odegrała agresywna zagrywka, która odrzuciła rywalki od siatki. Przez to mogłyśmy ustawić szczelny blok na skrzydłach i poniekąd utrudnić grę środkowych. W drugim meczu pomimo zmęczenia, zagrałyśmy bardzo dobrze w obronie i skończyłyśmy dużo decydujących piłek na siatce.

Po pierwszym, przegranym secie w niedzielę czuła pani, że spotkanie skończy się tak samo jak to dzień wcześniej?

– Niedzielny mecz był o tyle trudniejszy, że walczyłyśmy też ze zmęczeniem. Fajnie, że dzięki pomocy trenerów wypracowałyśmy w trakcie sezonu jakąś wytrzymałość, dzięki której w najważniejszych momentach potrafiłyśmy zebrać siły i wygrać końcówki setów. A to było naszą dużą bolączką w trakcie rundy zasadniczej. Cały mecz był bardzo zacięty, więc wygrane akcje w kontratakach po efektownych obronach podcięły skrzydła naszym rywalkom. Można powiedzieć, że po pierwszym secie, to my postawiłyśmy warunki przeciwniczkom.

Pani zagrała znakomicie w obu spotkaniach. To forma specjalnie przygotowana na fazę play-off?

– Jeśli ktoś twierdzi, że dobrze zagrałam, to proszę pogratulować moim dziewczynom z zespołu. Nie licząc bloku, gra środkowej jest uwarunkowana dokładnym przyjęciem i obroną oraz dobrym rozegraniem. Ja naprawdę nie miałam na co narzekać, dlatego przyzwoite mecze z Wieliczką to zasługa moich koleżanek. Jeśli chodzi o moją formę na play-off, to uważam, że mam jeszcze spore rezerwy, jeśli chodzi o grę która by mnie usatysfakcjonowała.

Jest was naprawdę mało w zespole. Jak się udało zregenerować przed niedzielą?

– Sztab szkoleniowy z panem prezesem na czele postawił całe środowisko fizjoterapeutów na równe nogi, dlatego zarówno w piątek, jak i w niedzielę mogłyśmy liczyć na współpracę fachowców, którzy pomogli nam częściowo się zregenerować. Euforia i emocje opadły, my „wyczyściłyśmy” głowy i byłyśmy gotowe do następnego meczu.

W sobotę zakończycie rywalizację w trzech meczach?

– Zespół z Wieliczki nie bez powodu utrzymał się w czołówce tabeli, dlatego nie wierzę, że przyjadą do Warszawy z opuszczoną głową. W dalszym ciągu jest to bardzo groźny zespół, który na pewno będzie ryzykował w każdym elemencie, aby przedłużyć rywalizację. Dwa wygrane mecze w Wieliczce tylko pobudziły nasz apetyt. Nastawiamy się na trudny mecz, ale podejdziemy do spotkania bardzo skoncentrowane i zdeterminowane. Interesuje nas tylko wygrana, na którą będziemy musiały ponownie ciężko zapracować. Chcemy zakończyć rywalizację w trzech meczach przed naszymi kibicami.

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved