Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Anna Grzechnik: Miejsce w tabeli dalekie od oczekiwań

Anna Grzechnik: Miejsce w tabeli dalekie od oczekiwań

Siatkarki AZS-u Gliwice nie były faworytkami w starciu  z MKS-em Kalisz nie tylko z racji zajmowanych miejsc w tabeli. Akademiczki w ostatnich meczach grały poniżej oczekiwań i swoich możliwości. – Fajnie, że powalczyłyśmy, ale to takie małe pocieszenie, bo punktów nie ma, a miejsce w tabeli wciąż jest nie takie, jak oczekiwałyśmy – przyznaje Anna Grzechnik.

Gospodynie tego spotkania pokazały jednak, że w siatkówkę grać potrafią, choć nie zdołały ugrać choćby jednego punktu. – Grałyśmy z liderem. Byłyśmy od razu więc postawione jako drużyna słabsza i skazana na porażkę. Tymczasem w pierwszym secie udało nam się z nimi wygrać i to w dość w przekonujący sposób. Potem ta gra nam się już tak nie układała, jak byśmy tego chciały i niestety trzy kolejne sety przegrałyśmy – tak podsumowuje ten pojedynek Anna Grzechnik, która zastąpiła w wyjściowej szóstce Barbarę Sokolińską.

W pierwszym secie kaliszanki uległy podopiecznym Wojciecha Czapli 16:25. Kibice ze zdumieniem przecierali oczy, obserwując to, co w tym meczu działo się na parkiecie. – W tym pierwszym secie popełniłyśmy dużo mniej błędów niż kaliszanki i rzeczywiście, nawet z perspektywy parkietu fajnie to wyglądało. W kolejnych setach, gdy grałyśmy już punkt za punkt, właśnie te pojedyncze pomyłki sprawiły, że przeciwniczki nam w końcówce uciekały – ocenia siatkarka AZS-u.

Gospodynie w tym meczu skutecznie atakowały, ale słabiej broniły, co też miało wpływ na końcowy wynik. – Nie tylko to. Kaliszanki wykorzystywały kontry, a my jak nawet odbiłyśmy piłkę, to po takich akcjach punktów nie zdobywałyśmy. Myślę, że to zaważyło – przekonuje Grzechnik. Porażkami, nawet po dobrym meczu, nie da się jednak poprawić miejsca w tabeli. Gliwiczanki wciąż są na 10. lokacie. – Fajnie że powalczyłyśmy, ale to takie małe pocieszenie, bo punktów nie ma, a miejsce w tabeli wciąż jest nie takie, jak oczekiwałyśmy – przyznaje  gliwiczanka.

źródło: azs.gliwice.pl