Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Anna Bączyńska: Ważne, że udało się wygrać

Anna Bączyńska: Ważne, że udało się wygrać

Grot Budowlani pokonali ŁKS Commercecon w siatkarskich derbach Łodzi 3:2. – Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu. Miałam nadzieję, że to będzie wyglądało z naszej strony lepiej. Nieważne jednak jak, ważne, że udało się wygrać – powiedziała po meczu Anna Bączyńska, przyjmująca Grot Budowlanych.

Niezadowolony z postawy swoich podopiecznych był trener ŁKS-u Commercecon – Michal Masek, który zwrócił uwagę na nierówną grę drużyny. – Nie mogę być dzisiaj zadowolony. Nasz największy błąd pojawił się paradoksalnie w trzecim secie, który wygraliśmy. Końcówkę tego seta zagraliśmy bardzo bardzo wolno, odpuściliśmy sporo piłek, przez co pozwoliliśmy Budowlanym wysoko wygrać czwartą partię – powiedział Masek. – Chyba taki mamy zespół. Czasami potrafimy grać na bardzo wysokim poziomie, a za chwilę jesteśmy w strasznym dołku, jak pod koniec trzeciego i piątego seta – dodał.

W decydującej partii wydawało się, że ŁKS Commercecon jest na autostradzie do zwycięstwa. Po piorunującym początku gospodyń i prowadzeniu 6:1 do głosu doszły siatkarki Budowlanych. – W tie-breaku zdecydowały nasze błędy. W końcówce zepsuliśmy trzy zagrywki – powiedział Masek.

My dobrze zagrałyśmy zagrywką i w końcu zaczęło funkcjonować przyjęcie w naszej ekipie. Czasami przyjmowałyśmy nad siebie, ale mogłyśmy liczyć na nasze skrzydła. To było decydujące – zakończyła Ania Bączyńska. Trener gości w Łódź Sport Arenie – Błażej Krzyształowicz – nie był jednak do końca zadowolony z postawy swoich zawodniczek. – Popełniliśmy dużo błędów własnych, za dużo. Oddawaliśmy wiele punktów za darmo, co nie może nam się przytrafiać. Musimy wiedzieć, kiedy należy zaryzykować, a kiedy odpuścić i wtedy być może będzie to wyglądało inaczej – tłumaczył szkoleniowiec.

źródło: tulodz.pl