Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Anna Bączyńska: MKS Kalisz to fajnie ułożony zespól

Anna Bączyńska: MKS Kalisz to fajnie ułożony zespól

fot. Sylwia Lis

Po porażce z Pałacem na własnym parkiecie Legionovia zdołała szybko się pozbierać i stworzyć w Bydgoszczy nie lada widowisko w rewanżu. Do wyrównania rywalizacji play-off niewiele zabrakło. – Przede wszystkim zrealizowałyśmy założenia. Myślę, że to jest klucz do sukcesu, bo motywacja jest zawsze – powiedziała po meczu Anna Bączyńska, atakująca Legionovii Legionowo.

Za wami trudne momenty i przegrana w dwumeczu z Pałacem, jednak w drugim starciu zaprezentowałyście znacznie lepszą jakościowo i przede wszystkim ambitną siatkówkę. Czy tej motywacji wystarczy na mecze barażowe?Anna Bączyńska: – To prawda, przegrałyśmy dwumecz. Jeśli ktoś widział oba spotkania, to może powiedzieć, że zagrałyśmy jak zupełnie dwa różne zespoły. Mecz wyjazdowy wyszedł nam zdecydowanie lepiej. Przede wszystkim zrealizowałyśmy założenia. Myślę, że to jest kluczem do sukcesu, bo motywacja jest zawsze.

Jeśli tylko Energa MKS Kalisz pozytywnie przejdzie weryfikację PLPS, to z tą ekipą zagracie o miejsce w LSK. Jak uważasz, czy czeka was trudna walka o utrzymanie?

– Energa MKS Kalisz to fajnie ułożony zespół, w którym są doświadczone zawodniczki. Widziałam kilka jego spotkań i dziewczyny naprawdę dobrze grają. Każda z nas wie, że te spotkania nie będą łatwe. Będziemy się przygotowywać do tego spotkania tak, jak do każdego innego. To, że jest to I liga, niczego nie zmienia, a wręcz przeciwnie, będzie jeszcze ciężej i na pewno nie zlekceważymy zespołu z Kalisza tylko i wyłącznie dlatego, że są w lidze niżej.

Kibice Legionovii zorganizowali w Bydgoszczy gromki doping, który zagłuszył reakcje miejscowej publiczności. Zgodzisz się, że tacy fani zdecydowanie zasługują na miejsce w ekstraklasie?

– Nasi kibice nie pierwszy raz zagłuszyli miejscową publiczność! To chyba nie nowość jeśli powiem, że mamy najlepszych kibiców w lidze. Jeżdżą za nami na wszystkie mecze i dopingują nas z całych sił. O ich miejsce w ekstraklasie bym się nie martwiła.

W ostatnich kilku meczach na powrót wywalczyłaś sobie miejsce w podstawowym składzie, a twoja forma rośnie. Czy Anna Bączyńska ma jeszcze potencjał do zaprezentowania w tym sezonie?

– Jak to się mówi: „Lepiej późno, niż wcale”. Udało mi się wrócić do pierwszego składu, jednak nie jest to łatwe zadanie, gdy ”grzeje się ławę” i ma się nagle grać w najważniejszych meczach w sezonie. Na tym etapie walczy się już z własnym organizmem i psychiką. Niezły sprawdzian. (śmiech) Na szczęście mam wsparcie w najbliższych i w kibicach, którzy do mnie piszą i motywują. Za to dziękuję.

źródło: legionovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved