Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Anna Bączyńska: Mam nadzieję, że powtórzymy wynik z Polic

Anna Bączyńska: Mam nadzieję, że powtórzymy wynik z Polic

fot. Michał Szymański

– Pierwszy mały kroczek postawiony. Mam nadzieję, że powtórzymy wynik z Polic. Chemik na pewno pokaże lepszą siatkówkę, ponieważ to będzie ich być albo nie być. My musimy zagrać z takim samym nastawieniem i konsekwentnie. Wygra po prostu lepszy – mówi przed drugim meczem półfinałowym LSK przyjmująca Budowlanych Łódź, Anna Bączyńska.

Zagrałyście świetne spotkanie, zdaje się, że najlepsze do tej pory w lidze. Nikt nie spodziewał się takiej deklasacji i to na wyjeździe. Co było kluczem do zwycięstwa?Anna Bączyńska: – To prawda, zagrałyśmy bardzo dobre spotkanie, ale dziewczyny z Chemika podały nam rękę. Popełniły bardzo dużo błędów własnych, co ułatwiło nam wygraną. Kluczem do zwycięstwa jednak była gra naszego całego zespołu na 100%, co było widać na parkiecie. Spotkanie układało się po naszej myśli, a nawet jeszcze lepiej, od zagrywki, po przyjecie, pracę blok obrona no i kontry.

Statuetka MVP trafiła w twoje ręce. Bardzo dobrze odnalazłaś się w szeregach Budowlanych. Na początku sezonu, zanim trafiłaś do drużyny chyba nie spodziewałaś się, że będziesz walczyć o mistrzostwo?

– Tego, że będę walczyć o mistrzostwo byłam pewna, ale nie wiedziałam że będę miała w tym tak duży udział. Dostałam szansę gry w pierwszym składzie, jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i cieszę się, że trener ma do mnie takie zaufanie. Bardzo dużą pomoc otrzymuję również od dziewczyn, każda z nich zasługiwała na statuetkę.

W Policach cały zespół zagrał na wysokim poziomie. Każda dołożyła cegiełkę do zwycięstwa. Choć od początku sezonu zespół miał sporo problemów zdrowotnych, poradziłyście sobie znakomicie…

– Dokładnie, każda zagrała na wysokim poziomie, staramy się nie myśleć na parkiecie o tym, ile było kontuzji, czy jest w dalszym ciągu. Wychodząc na parkiet każda z nas wie, że musi zmobilizować się na maksa.

Krok w stronę finału został postawiony. Teraz czeka was mecz przed własną publicznością. Chemik będzie chciał się zrewanżować. Jak zagrać żeby wygrać? Co zadecyduje o zwycięstwie?

– Pierwszy mały kroczek postawiony. Mam nadzieję, że powtórzymy wynik z Polic. Chemik na pewno pokaże lepszą siatkówkę, ponieważ to będzie ich być albo nie być. My musimy zagrać z takim samym nastawieniem i konsekwentnie. Wygra po prostu lepszy.

 

źródło: budowlanilodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved