Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Anna Bączyńska: Lepiej czuję się jako przyjmująca

Anna Bączyńska: Lepiej czuję się jako przyjmująca

fot. Michał Szymański

Grot Budowlani Łódź nie mogą narzekać na nudę. W ciągu tygodnia rozegrały trzy spotkania, dwa na ligowym podwórku i jedno w europejskich pucharach. A kolejny, ważny pojedynek już w niedzielę z Grupą Azoty Chemikiem Police.  – Jesteśmy gotowe na ten pojedynek, bardzo chcemy wygrać. W takim meczu wszystko musi funkcjonować na jak najwyższym poziomie, nie możemy sobie pozwolić na słabsze wykonanie jakiegokolwiek elementu gry – powiedziała przyjmująca, Anna Bączyńska. 

Środowy mecz w Lidze Mistrzyń choć zakończył się zaledwie w trzech partiach, nie należał do najłatwiejszych. Pierwszy set rozstrzygnął się dopiero po 33 punkcie.  – Wiedziałyśmy, że lecąc do Salo, choć w roli faworyta nie będzie to łatwe spotkanie. Salo ma bardzo dobrą zagrywkę, bronią dużo trudnych piłek i atakują z głową. Mecz zaczęłyśmy dosyć nerwowo. Miałyśmy problem z przyjęciem i skończeniem ataku. To nam trochę podcięło skrzydła, ale na szczęście wyszłyśmy z tego obronną ręką. To był bardzo ciężki mecz. Bardzo się cieszę, że udało się nam wylecieć z wynikiem 0:3 – mówi Anna Bączyńska.Początek roku nie zaczął się zbyt dobrze dla podopiecznych Błażeja Krzyształowicza. M.in. przegrana z E.Leclerc Radomką Radom po tie-breaku czy z Developresem SkyRes Rzeszów 0:3. Łódzka przyjmująca jednak zapewnia, że nie ma się czym martwić. – Uważam, że w każdej drużynie prędzej czy później pojawia się kryzys. Myślę, że my swój mamy już za sobą. Nie ważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy, a my zamierzamy zakończyć ten sezon z medalem na szyi – twierdzi.

W grudniu zdarzały się mecze, gdzie mogliśmy zobaczyć tę zawodniczkę na pozycji atakującej. – Jeśli chodzi o moją zmianę pozycji, cieszę się, że była tylko chwilowa. Grałam kiedyś na ataku, więc nie jest to dla mnie obce, ale zdecydowanie lepiej czuję się jako przyjmująca – zapewnia Bączyńska.

źródło: budowlanilodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved