Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Anita Kwiatkowska postanowiła zakończyć karierę

Anita Kwiatkowska postanowiła zakończyć karierę

„Chciałam podziękować wszystkim, dzięki którym mogłam przez ponad 20 lat być w siatkarskim świecie” – napisała w mediach społecznościowych atakująca PTPS-u Piła. Anita Kwiatkowska żegna się z zawodową siatkówką. W swoim ostatnim sezonie wraz z zespołem z Piły, którego jest wychowanką, zajęła piąte miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet.

Anita Kwiatkowska, wówczas jeszcze Chojnacka, swą przygodę z siatkówką rozpoczynała w Pile. Po występach w młodzieżowych zespołach Nafty i Sparty Złotów trafiła do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu i była powoływana do młodzieżowych reprezentacji Polski. Zdobyła wówczas srebrny medal mistrzostw Europy kadetek, złoty medal mistrzostw Europy juniorek oraz brązowy medal mistrzostw świata juniorek.

Po skończeniu szkoły wróciła do Piły i wówczas z zespołem PTPS-u stanęła trzykrotnie na drugim miejscu podium mistrzostw Polski i raz na trzecim. Zdobyła również Puchar Polski, a wraz z reprezentacją Polski sięgnęła po złoty medal na Uniwersjadzie. Następnie Anita Kwiatkowska grała Calisii Kalisz, Stali Mielec, Budowlanych Łódź, a w 2013 została mistrzynią Polski w barwach Trefla Sopot. Jako mistrzyni Polski powróciła do Łodzi na jeszcze jeden sezon, rok grała w Impelu Wrocław, a od 2015 roku ponownie w PTPS-ie Piła. Chociaż niewielu stawiało na ten zespół, pilanki w ostatnim sezonie pod wodzą Jacka Pasińskiego zajęły 5. miejsce w rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet.

Dość długo po zakończeniu sezonu nie było wiadomo, jaka będzie siatkarska przyszłość 33-letniej skrzydłowej. We wtorek Anita Kwiatkowska za pomocą mediów społecznościowych pożegnała się jednak z kibicami i zawodowym sportem, dziękując tym, których spotkała na swojej siatkarskiej drodze przez ponad 20 lat gry.