Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Anita Kwiatkowska i Agata Babicz zostają w Pile

Anita Kwiatkowska i Agata Babicz zostają w Pile

fot. Katarzyna Antczak

Anita Kwiatkowska i Agata Babicz przedłużyły kontrakty z Eneą PTPS Piła na kolejny sezon. Dla kapitan drużyny klubu z Wielkopolski będzie to drugi rok po powrocie do Piły, natomiast Agata Babicz przy ulicy Żeromskiego gra już od pięciu lat.

Anita Kwiatkowska, wychowanka Enea PTPS Piła, była niewątpliwą liderką zespołu. W sezonie 2016/2017 rozegrała dla drużyny 95 setów, w których zdobyła łącznie 231 punktów. W trakcie swojej bogatej kariery triumfowała z Atomem Treflem Sopot krajowych rozgrywkach w sezonie 2012/13 oraz w Pucharze Polski z SSK Calisią Kalisz w 2008 roku. Atakująca jest reprezentantką Polski. Z orzełkiem na piersi wygrała uniwersjadę w Bangkoku.


Agata Babicz była najlepszą punktującą w zakończonym sezonie. Przyjmująca miała na swoim koncie 262 zdobyte punkty. Na parkiecie wystąpiła w sumie w 104 setach. To daje jej tytuł wiceliderki w tej statystyce spośród wszystkich grających zawodniczek w Enea PTPS Piła. Babicz jest wychowanką KPSK Stali Mielec. W tym klubie spędziła 9 lat, świętowała tam brązowy medal mistrzostw Polski. W zawodowej karierze zawodniczka była związana poza Mielcem i Piłą tylko z zespołem z Aleksandrowa Łódzkiego.Zobacz również:

Karuzela transferowa Orlen Ligi

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved