Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Angelika Wystel zamknęła skład pierwszoligowca z Gliwic

Angelika Wystel zamknęła skład pierwszoligowca z Gliwic

fot. Patrycja Płachta

Angelika Wystel – 24-letnia siatkarka grająca na pozycji przyjmującej jest ostatnią już zawodniczką, która w przerwie letniej dołączyła do drużyny KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Początkowo miała w następnym sezonie grać w MKS-ie Dąbrowa Górnicza, ale trafiła do Gliwic.

Przez ostatnie trzy lata Angelika Wystel broniła barw klubu 7R Solna Wieliczka. Po ostatnim sezonie miała przenieść się do Dąbrowy Górniczej, ale ostatecznie będzie grać dla AZS-u. – Z gliwickim klubem byłam w kontakcie właściwie od rozpoczęcia okresu transferowego, jednak ostatecznie zdecydowałam się na Dąbrowę Górniczą, ale jak wiadomo – klub ten nie wystartuje w pierwszoligowych rozgrywkach. Po tej informacji wrócił temat transferu do AZS-u. Nie musiałam się długo zastanawiać, dlatego też cieszę się, że zarówno prezes jak i trener zdecydowali się mi zaufać, co zaowocowało podpisaniem kontraktu – zdradza kulisy swojego transferu siatkarka.Angelika pochodzi ze Skoczowa, ale w siatkówkę uczuła się grać w VC Victoria Mosir Cieszyn, którego to klubu jest wychowanką. W wieku 16 lat zawodniczka przeniosła się do Silesii Volley Mysłowice. Tam odniosła swój największy w tej kategorii wiekowej sukces. –  W młodzieżowej siatkówce moim największym sukcesem było zdobycie wicemistrzostwa Polski Juniorek. Z kolei jeśli chodzi o seniorską siatkówkę to było nim zdobycie wraz z klubem 7R Solna Wieliczka brązowego medalu I ligi kobiet – wspomina zawodniczka.

Czas spędzony w Wieliczce był dla niej bardzo udany. Co roku bowiem tamtejszy klub rywalizował w play-off. – W Solnej byłam dokładnie trzy sezony. Okres ten wspominam naprawdę wyjątkowo dobrze. Oprócz wspaniałej rodzinnej atmosfery stworzonej przez władze klubu, trenerów, zawodniczki, a przede wszystkim kibiców, bardzo doceniam też profesjonalizm klubu, możliwość rozwoju, a także pomoc, którą mogłam otrzymać w każdej chwili, za co jestem ogromnie wdzięczna – podkreśla Wystel.

Ostatni sezon jednak przyniósł małe rozczarowanie, dlaczego? – Po sezonie, w którym zdobyłyśmy brązowy medal, wraz z dziewczynami i sztabem trenerskim postawiłyśmy sobie poprzeczkę zdecydowanie wyżej, a niestety nie udało nam się zrealizować wyznaczonych celów. Rundę zasadniczą zakończyłyśmy na 2 miejscu, ostatecznie jednak sezon skończyłyśmy na 7 lokacie. Jednak to już jest przeszłość i teraz skupiam się tylko i wyłącznie na grze w Gliwicach i kolejnych sukcesach w nowym klubie, a doświadczenie zdobyte w Wieliczce na pewno wykorzystam  – zaznacza nowa przyjmująca AZS-u.

Angelika musi jednak przygotować się na walkę o miejsce w składzie, a nie będzie o to łatwo. O jedno miejsce na boisku będą rywalizować przynajmniej dwie, a na niektórych pozycjach nawet trzy zawodniczki. – Taka sytuacja  nie jest mi obca, w dodatku lubię rywalizację stad tak naprawdę bardzo mnie cieszy, że zarówno na mojej, jak i innych pozycjach mamy zawodniczki, które wzajemnie będą się uzupełniać – komentuje siatkarka.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet na sezon 2019/2020

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved