Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Angelika Wystel: Walczyłyśmy jak lwice o każdy punkt

Angelika Wystel: Walczyłyśmy jak lwice o każdy punkt

– Z meczu na mecz jest coraz lepiej, ale brakowało nam takiej wygranej. Przyszła w dobrym momencie z dobrym zespołem i mam nadzieję, że  będziemy kontynuować dobrą grę w kolejnych meczach – powiedziała po wygranej z uczennicami SMS-u Szczyrk siatkarka gliwickiej drużyny, Angelika Wystel.

Półtora miesiąca czekały siatkarki AZS-u Gliwice na kolejne zwycięstwo w I lidze. W minioną sobotę Akademiczki wreszcie zainkasowały trzy punkty, wygrywając z wyżej notowanym SMS Szczyrk 3:1. – W tych poprzednich meczach walczyłyśmy jak lwice o każdy punkt, ale nie przełożyło się to na zwycięstwo. W końcu jednak wygrałyśmy, a że miało to miejsce przed świętami, to tym bardziej się cieszymy, bo zrobiłyśmy sobie fajny prezent – podsumowuje występ swojego zespołu Angelika Wystel.

Akademiczki nie najlepiej jednak weszły w to spotkanie, bo przegrały pierwszego seta. – W pierwszym secie zrobiłyśmy zdecydowanie za dużo błędów własnych. Trener naliczył 13 zepsutych piłek, a to ponad połowa wszystkich straconych punktów – przyznała przyjmująca AZS-u.

Gliwiczanki poprawiły się w kolejnych dwóch partiach, które rozstrzygnęły na swoją korzyść, a w ostatniej odsłonie dały już pokaz siły. – Kluczem do zwycięstwa była zagrywka. Nam ona dobrze wychodziła, a dziewczyny po przeciwnej stronie miały słabsze przyjęcie. Potrafiłyśmy też skutecznie zablokować i wyprowadzić kontratak, zdobywałyśmy punkty seriami, co w poprzednich meczach nam nie wychodziło – podkreśliła Wystel.

Wygrana z młodzieżowymi reprezentantkami Polski pozwoliła podopiecznym Wojciecha Czapli wskoczyć do pierwszej ósemki. – Z meczu na mecz jest coraz lepiej, ale brakowało nam takiej wygranej. Przyszła w dobrym momencie z dobrym zespołem i mam nadzieję, że  będziemy kontynuować dobrą grę w kolejnych meczach – zaznaczyła siatkarka.

Akademiczki nie będą jednak miały zbyt dużo czasu, by analizować ten mecz, bo zaraz po świętach jadą do Torunia. Ich celem będą trzy punkty, ale nie zamierzają lekceważyć Budowlanych. – To niewygodny zespół, choć zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.  Czeka nas trudny mecz, ale naszym celem są trzy punkty – zakończyła Wystel.

źródło: azs.gliwice.pl, opr. własne