Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Angelika Szostok: Liczymy na wsparcie kibiców

Angelika Szostok: Liczymy na wsparcie kibiców

fot. Patrycja Płachta

Siatkarki Solnej Wieliczka awansowały do kolejnej rundy Pucharu Polski i były to ostatnie sprawdziany przed inauguracją sezonu w I lidze. – Cieszymy się z awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski, nasza gra na początku każdego meczu nie wyglądała zbyt dobrze – powiedziała Angelika Szostok.

Gratulacje za awans do kolejnej rundy Pucharu Polski. Dwa zwycięstwa bez straty seta na pewno dobrze rokują na przyszłość. Jak ocenisz waszą grę na turnieju pucharowym w Opolu?Angelika Szostok: – To dla nas dwa bardzo cenne zwycięstwa, które nie tylko dały nam awans do kolejnej rundy Pucharu Polski, ale przede wszystkim są dobrym prognostykiem na zbliżający się początek sezonu ligowego. Odnosząc się do samego turnieju, trzeba przyznać, że nasza gra nie była idealna – zarówno na początku pierwszego, jak i drugiego meczu w poczynania naszej drużyny wkradło się trochę błędów, jednak z każdym kolejnym setem sukcesywnie je eliminowałyśmy, czego dowodem mogą być wyniki oraz rezultat końcowy. Na pewno kilka elementów jest jeszcze do poprawy, ale myślę, że już niedługo wszystko będzie działało jak trzeba. Takie „małe” sukcesy budują naszą pewność siebie na boisku oraz pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Przed wami inauguracja sezonu I ligi. Zmierzycie się z jednym z beniaminków – ENEĄ Energetykiem Poznań. Co wiecie o swoim najbliższym rywalu?

– Pojęcie „beniaminka” w tym wypadku może wydawać się złudne, przed sezonem jego szeregi zasiliły zarówno dziewczyny, z którymi nie raz mierzyłyśmy się na parkietach I ligi, jak również zawodniczki występujące w zespołach LSK. Co prawda nie miałyśmy okazji zmierzyć się w przedsezonowych sparingach z drużyną z Poznania, jednak patrząc na ostanie wyniki uzyskane w PP, gdzie przegrała jedynie z drużyną Wisły Warszawa, mogą one zapowiadać ciężki mecz dla naszej drużyny, a jednocześnie bardzo ciekawe widowisko dla kibiców, którzy zjawią się w hali Solnego Miasta. Na naszą korzyść będzie działał niewątpliwie atut własnego boiska oraz niesamowici kibice, którzy potrafią stworzyć prawdziwe sportowe święto na trybunach, a swoim dopingiem prowadzić nas do sukcesów, jak miało to miejsce w turnieju o Solną Piłkę. Więc i tym razem liczymy na ich ogromne wsparcie!

Będzie to twój drugi sezon w barwach zespołu z Wieliczki. Czy uważasz, że wybór Solnej przed ubiegłymi rozgrywkami był dobrą decyzją i czy w tym czasie stałaś się lepszą zawodniczką?

– Bardzo się cieszę, że mogłam pozostać w zespole z Wieliczki, ani przez chwilę nie żałuję swojej decyzji, przez pryzmat czasu mogę powiedzieć, że był to „strzał w dziesiątkę”. Atmosfera, jaka panuje w szatni oraz poza nią, wysoki poziom organizacyjny oraz szkoleniowy sprawiają, że rzeczą naturalną jest, by w takich warunkach podnosić się sportowo. W zeszłym sezonie miałam możliwość regularnych występów, co wpłynęło na rozwój moich umiejętności siatkarskich oraz nabranie większej pewności siebie na boisku.

Jakie są twoje indywidualne oraz zespołowe cele na nadchodzący sezon?

– Myślę, że te cele po części pokrywają się ze sobą. Jesteśmy grupą ambitnych i głodnych sukcesu dziewczyn, jak wspomniałam, dzięki trenerom i klubowi możemy bez zakłóceń je realizować. Osobiście wiem, że ciągle muszę podążać do przodu i niejednokrotnie uczyć się na błędach. Więc przede wszystkim dzięki ciężkiej pracy chcę eliminować właśnie te błędy, a także z treningu na trening oraz z meczu na mecz stawać się lepszą oraz bardziej wartościową zawodniczką. Każda z nas wylewa na treningach „siódme poty”, by osiągać cel, jakim jest jak najlepsza gra w każdym meczu i poczucie wykonania pracy w 110%. Wierzymy, że dzięki temu będziemy mogły dawać swoim kibicom jak najwięcej radości i powodów do świętowania. Nazywają nas „tygrysicami” i zrobimy wszystko, by w tej kwestii nic się nie zmieniło! Z tego miejsca serdecznie zapraszam wszystkich kibiców do dopingowania naszego zespołu.

źródło: http://wtssolna.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved