Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Angelika Szostok: Jesteśmy w stanie powalczyć z bielszczankami

Angelika Szostok: Jesteśmy w stanie powalczyć z bielszczankami

W IV rundzie Pucharu Polski siatkarki I-ligowej 7R Solnej Wieliczka pokonały Legionovię Legionowo w pięciu setach. Szczególnie trzy ostatnie partie stały na bardzo wyrównanym poziomie, a zwycięzcę wyłaniały końcówki. Po ostatnim punkcie w hali Solnego Miasta zapanowała euforia, gdyż pokonanie ekstraklasowego zespołu przysporzyło wiele radości. – W mojej ocenie większa chęć zwycięstwa zdecydowała o naszej wygranej. Od samego początku spotkania to my stawiałyśmy warunki, w jakich chciałybyśmy grać i w trzecim secie troszkę tego zabrakło. W tie-breaku jednak do końca wierzyłyśmy, że damy radę i przy remisie po 13 walcząc, zdobyłyśmy dwa ostatnie punkty – stwierdziła Angelika Szostok.

Po dwóch dość łatwo wygranych setach przez wieliczanki wiele wskazywało, że spotkanie to zakończy się w trzech odsłonach. Przyjezdne zmobilizowały się jednak do lepszej gry i wskazanie zwycięzcy z seta na set było coraz trudniejsze. – Po dwóch setach chyba w naszych głowach pojawiła się myśl, że jest OK, wygramy 3:0 i będzie super. Nie weszłyśmy w tę partię tak skoncentrowane, jak zagrałyśmy dwa pierwsze sety i myślę, że to mogło mieć wpływ na to, jak wyglądał końcowy wynik meczu, bo powinnyśmy zakończyć go 3:0 i byłoby po sprawie – skomentowała wielicka przyjmująca. Trener Piotr Olenderek w tym spotkaniu desygnował do gry zawodniczki, które w ostatnich spotkaniach Legionovii pełniły funkcję rezerwowych. – Zaskoczył nas skład Legionovii. Byłyśmy przygotowane na inną pierwszą szóstkę, ale mimo wszystko wiedziałyśmy, jak dziewczyny grają i byłyśmy przygotowane na każde rozwiązanie trenera – powiedziała Angelika Szostok.

Liczna grupa sympatyków siatkarek 7R Solnej jest z nimi podczas każdego spotkania, a w meczach rozgrywanych w Wieliczce tworzy wyśmienitą atmosferę. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na fakt, że I liga grana jest piłkami marki Molten, podczas gdy LSK – Mikasami. Zawodniczki ekstraklasy mają utrudnione zadanie, gdyż zawsze potrzeba trochę czasu, żeby przestawić się na inny rodzaj piłki. Potwierdza to także Angelika Szostok. – Zarówno piłki, jak i własna hala były naszym atutem. Miałyśmy okazję grać piłkami Mikasy i jednak różnią się one od tych, którymi gramy na co dzień. Mimo wszystko uważam, że zespół z ekstraklasy powinien przyjechać i pokazać się w 100% i nie może mówić, że przegrana to wina piłek tylko pokazać, że bez względu jaką się gra, daje się z siebie wszystko. Dodatkowo miałyśmy atut własnego boiska i niezawodnych kibiców. Zawsze wspiera i głośno dopinguje nas cała sala, bez względu na to, czy wygrywamy czy przegrywamy i to nasze zwycięstwo jest także jej zasługą – analizowała.

Na cztery zespoły z I ligi biorące udział w IV rundzie Pucharu Polski tylko MKS-owi Kalisz nie udało się awansować dalej. Czy drużyny z LSK odpuściły bądź zlekceważyły swoje rywalki? – Może tak być, że te drużyny z ekstraklasy troszkę zlekceważyły zespoły I-ligowe. Druga sprawa to jednak różnica w piłkach. Nim się do nich człowiek przyzwyczai, to mija jakiś czas. Jednak w mojej ocenie drużyny z dolnej części tabeli Ligi Siatkówki Kobiet są porównywalne poziomem do tych z „czuba” I ligi, dlatego w takich pojedynkach często liczy się lepszy dzień czy to, jak zespoły podejdą do spotkania – stwierdziła siatkarka. W kolejnej rundzie poprzeczka pójdzie jednak zdecydowanie wyżej, gdyż wieliczanki podejmować będą BKS Profi Credit Bielsko-Biała. Atut boiska i piłek pozostanie, jednak dla byłych bądź obecnych reprezentantek Polski, jakie występują w bielskiej drużynie, nie powinno to być problemem i to przyjezdne pozostają faworytem tego pojedynku. – Myślę, że jesteśmy w stanie powalczyć z bielszczankami. W tamtym sezonie grałyśmy z rzeszowiankami i przegrałyśmy w tie-breaku. Było blisko do zwycięstwa. Jak najbardziej jesteśmy zmotywowane do tego meczu, chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i mam nadzieję, że uda nam się zwyciężyć – zakończyła.