Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrzej Wrona: Myśleliśmy, że nic gorszego nas nie spotka

Andrzej Wrona: Myśleliśmy, że nic gorszego nas nie spotka

fot. Klaudia Piwowarczyk

Sezon 2019/2020 był wyjątkowo trudny dla warszawskiej drużyny. Najpierw stołeczna ekipa straciła sponsora tytularnego i przez długi czas istniało ryzyko, że nie zagra w PlusLidze. Ostatecznie sytuację uratował Orlen i ekipa pod nowym szyldem spisywała się bardzo dobrze, przez długi czas zajmując pozycję lidera. W jednej z ostatnich rozegranych kolejek wyprzedziła ją ZAKSA. – Niedosyt jest olbrzymi, że ten sezon się skończył. Czuliśmy się mocni i myśleliśmy, że uda się ugrać coś więcej – nie ukrywał Andrzej Wrona.

W ubiegłorocznym sezonie z bardzo dobrej strony pokazała się ekipa ONICO Warszawa, ostatecznie zajmując drugie miejsce. Apetyty na kolejne rozgrywki wzrosły, jednak niczym grom z jasnego nieba pojawiła się informacja, że firma ONICO ogłosiła upadłość, co oznaczało, że stołeczna ekipa straciła głównego sponsora. Sytuacja była na tyle dramatyczna, że mówiło się nawet o wycofaniu warszawian z PlusLigi. Z pomocą przyszedł Orlen. Verva Warszawa Orlen Paliwa ponownie dobrze radziła sobie w rozgrywkach i przez długi czas była liderem. Potknięcie w końcówce oznaczało, że ZAKSA została sklasyfikowana wyżej, choć medali nie przyznano. – Niedosyt jest olbrzymi, że ten sezon się skończył. Wydawało się na początku, że najgorsze mamy za sobą, bo pół roku czekaliśmy na sponsora. Przez większą część ligi byliśmy liderem lub wiceliderem. Czuliśmy się mocni i myśleliśmy, że uda się ugrać coś więcej. Do końca życia będę miał w głowie ciekawość, co by było gdyby – zastanawiał się Andrzej Wrona.W związku z wcześniejszym zakończeniem siatkarskiej ekstraklasy pojawiły się głosy ze strony władz klubów PlusLigi o możliwości renegocjacji kontraktów z zawodnikami. Po oświadczeniu głównego sponsora środkowy jak na razie jest spokojny. – Na razie oficjalnie widziałem deklarację prezesa Orlenu, pana Daniela Obajtka i jestem za nią wdzięczny. Na Twitterze poinformował, że Orlen nadal będzie wspierał sowich sportowców w takim samym wymiarze, jak wcześniej. Dla nas to bardzo ważne, bo po przedsezonowych perturbacjach przyszłość znów jest niepewna. Z klubem nie zaczęliśmy jeszcze negocjacji, ale słowa prezesa Obajtka są niezwykle ważne – dodał siatkarz.

Andrzej Wrona przyznał, że brakuje mu już możliwości pełnowymiarowego treningu i spotkania z drużyną. – Ten czas jest wielką odskocznią od wszystkiego. Mam kawałek podłogi w salonie i tam ćwiczę, ale nie da się odwzorować tego, co mógłbym zrobić w hali. Ten odpoczynek jest już za długi. Tęsknię za siatkówką, więc oglądam archiwalne materiały. Chętnie bym już zagrał – zakończył.

* Cała rozmowa Aleksandry Rajewskiej dostępna na portalu TVP Sport

źródło: opr. własne, TVP Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved