Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Andrzej Wrona dołączy do kadry na Final Six

Andrzej Wrona dołączy do kadry na Final Six

Vital Heynen wciąż nie ogłosił składu reprezentacji Polski na Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów. Szkoleniowiec potwierdził jednak pojawiające się nieoficjalne informacje o tym, że w tym turnieju wystąpi Andrzej Wrona, który na mecze przyjedzie prosto po urlopie.

Podczas tegorocznej Ligi Narodów trener Vital Heynen bardzo rotuje składem. Wykorzystał już 26 siatkarzy z szerokiej kadry. Kilkukrotnie w tym sezonie zawodnicy na boisko wychodzili po urlopowej przerwie. Eksperymenty szkoleniowca nie przeszkodziły biało-czerwonym w awansie do Final Six. Turniej finałowy Siatkarskiej Ligi Narodów rozpocznie się 10 lipca w Chicago. Polacy w grupie B zagrają z Brazylią i Iranem. Wiadomo, że do USA nie pojadą zawodnicy, którzy stanowią trzon kadry. Siatkarze ci trenują już do kwalifikacji do igrzysk olimpijskich a od czwartku przygotowania odbywają w Zakopanem.Zawodnicy powołani na Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów do Chicago wyruszą w niedzielę. Oficjalnie nazwiska wybranych na ten turniej siatkarzy poznać mamy dopiero w wtorek. Z dużą dozą prawdopodobieństwa lista nazwisk nie będzie różniła się znacznie od tej, którą widzieliśmy podczas ostatniego turnieju w Lipsku. Szkoleniowiec Polaków potwierdził, że do drużyny dołączy Andrzej Wrona. Środkowy był w składzie na obecny sezon, jednak podczas Ligi Narodów nie zagrał w ani jednym meczu. – To prawda, że Andrzej poleci do Chicago. Odbyliśmy ciekawą rozmowę i on wie, jakie zadania do niego należą – mówił Przeglądowi Sportowemu Vital Heynen, który liczy się z tym, że Wrona przyjedzie na turniej prosto z wakacji i bez żadnego treningu.

Andrzej Wrona nie będzie jedyną nową osobą w kadrze. Do sztabu dołączy Jakub Bednaruk, który będzie odpowiedzialny za zespół do przylotu Heynena. Belgijski szkoleniowiec dotrze do Chicago dopiero kilka godzin przed spotkaniem pomiędzy Polską a Brazylią (10 lipca o 23:30 polskiego czasu). – Wyląduję w Chicago w południe, czyli niespełna pięć godzin przed spotkaniem z Brazylią. Wiem, że kosztuje mnie to wiele energii, ale liczę się z tym, bo chciałem być z obiema grupami – wyjaśnił Heynen.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved