Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrzej Wrona: Chcieliśmy pozytywnie zakończyć pierwszą część sezonu

Andrzej Wrona: Chcieliśmy pozytywnie zakończyć pierwszą część sezonu

Verva Warszawa Orlen Paliwa w swoim ostatnim meczu 2019 nie przegrała nawet seta. – Gdybyśmy odpuścili takie mecze, albo pomyśleli, że one same się wygrają, to bardzo często kończą się źle. Chcieliśmy ten rok zakończyć pozytywnie – powiedział po poniedziałkowym spotkaniu kapitan warszawskiego zespoły Andrzej Wrona.

Drużyna z Warszawy na zakończenie 2019 roku wygrała z Cuprum Lubin 3:0. – To był bardzo udany rok. Pierwsza połowa zakończona medalem, więc tamten sezon bardzo na plus. Ten nowy też zaczął się bardzo dobrze, nie pamiętam czy miałem kiedyś taką serię w pierwszej rundzie, żeby przegrać tylko jeden mecz, nawet jak grałem w PGE Skrze Bełchatów. Mamy jedną porażkę, więc w lidze jesteśmy bardzo zadowoleni. W Lidze Mistrzów pewnie mogłoby być troszeczkę lepiej, ale jeszcze wszystko jest możliwe. W nowy rok wejdziemy z dobrymi nastrojami – podsumował mijający rok Andrzej Wrona. – To co się działo w środku tego roku, to nie było nic przyjemnego dla nas, dla sztabu, całego klubu, ale na szczęście jak widzimy mamy sponsora tytularnego i gramy w tych rozgrywkach, co nie było takie oczywiste w trakcie wakacji, więc było nerwowo, ale więcej było pozytywnych chwil i na nich musimy się skupić – dodał kapitan Vervy Warszawa Orlen Paliwa.

W poniedziałek warszawianie odnieśli pewne zwycięstwo. Najbardziej jednostronny był pierwszy set, w którym goście zdobyli zaledwie 13 punktów. – Nie było mowy o mrużeniu oczu, bo gdybyśmy odpuścili takie mecze, albo pomyśleli, że one same się wygrają, to bardzo często kończą się źle. Chcieliśmy ten rok zakończyć pozytywnie i mimo tego, że dwa dni temu graliśmy mecz w Olsztynie, mieliśmy podróż, tak samo ekipa z Lubina grała u siebie i podróżowała, więc warunki były podobne. Chcieliśmy pozytywnie zakończyć pierwszą część sezonu. To się udało. Myślę, że przez większą część spotkania kontrolowaliśmy ten mecz – skomentował środkowy.

Kolejny mecz zespół ze stolicy rozegra w drugiej połowie stycznia. Część podopiecznych Andrei Anastasiego będzie wraz ze swoimi reprezentacjami występować w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich. Pozostali otrzymali kilka dni wolnego. – Mamy sześć dni, chyba 30 grudnia spotykamy się na siłowni, część chłopaków leci na kadry, oni pewnie będą mieli trochę mniej wolnego i dojadą do nas później. My pierwszy mecz gramy chyba 15 stycznia, także mamy trochę czasu żeby odpocząć i żeby spokojnie się do niego przygotować – powiedział o najbliższych planach zespołu Wrona.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl