Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrzej Wrona: Chciałem wrócić do dobrej dyspozycji

Andrzej Wrona: Chciałem wrócić do dobrej dyspozycji

fot. Klaudia Piwowarczyk

Andrzej Wrona, dzięki przejściu z PGE Skry Bełchatów do ONICO AZS Politechniki Warszawskiej, zrobił krok w przód i wrócił do pełni formy. Spowodowało to, że dostał powołanie do reprezentacji. – Odchodząc z PGE Skry Bełchatów i podpisując kontrakt z Politechniką Warszawską, nakreśliłem sobie plan. Chciałem wrócić do dobrej dyspozycji fizycznej i psychicznej. I to się udało, odżyłem w Warszawie – powiedział w rozmowie z Polska Times siatkarz.

Andrzej Wrona ostatni sezon w warszawskim klubie może zaliczyć do naprawdę udanych. – Odchodząc z PGE Skry Bełchatów i podpisując kontrakt z Politechniką Warszawską, nakreśliłem sobie plan. Chciałem wrócić do dobrej dyspozycji fizycznej i psychicznej. I to się udało, odżyłem w Warszawie. A czy w ten sposób odpowiedziałem złośliwym? Zawsze jest tak, że jak się wygrywa, to klepią cię po plecach, ale jak tylko się potkniesz, to zaczną krytykować. My, Politechnika, potykaliśmy się wiele razy w minionym sezonie. Może dlatego wszystkie pozasportowe akcje spotykały się z częściową krytyką i negatywnymi emocjami? Wielokrotnie słyszałem, żebym wziął się do trenowania, a nie głupot. Tyle że to nie jest tak, że jak przegramy mecz, to nie pójdę na wcześniej zaplanowaną akcję i poużalam się nad sobą. Jedno na drugie nie ma wpływu – wyjaśnił zawodnik.Rok temu Wrona nie pojechał na igrzyska w Rio de Janeiro, jednak jak przyznaje siatkarz, nie ma do nikogo żalu, że tak się stało. – Nie miałem do nikogo żalu. Jeśli już, to pretensje do siebie, że nie doszedłem do odpowiedniej formy sportowej. Nie pojechałem na igrzyska, bo byłem gorszy od innych. Proste. Obecnie będę walczył do upadłego, żeby być w kadrze na mistrzostwa Europy – dodał środkowy.

Zanim jednak mistrzostwa Starego Kontynentu, to przed reprezentacją zmagania w Lidze Światowej. – To będzie przetarcie i etap budowania drużyny na nowo. Choć oczywiście żadnego turnieju czy meczu nie odpuścimy. To nie wchodzi w grę. Ale wiadomo, że głównym celem są mistrzostwa Europy – zakończył Andrzej Wrona.

źródło: polskatimes.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved