Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Andrzej Wrona: Chcemy awansować na igrzyska i spełnić kolejne marzenie

Andrzej Wrona: Chcemy awansować na igrzyska i spełnić kolejne marzenie

fot. Joanna Skólimowska

W poniedziałek mistrzowie świata, a wśród nich dwóch siatkarzy PGE Skry Bełchatów Karol Kłos i Andrzej Wrona, rozpoczynają zgrupowanie, którego celem jest przygotowanie się do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Kadra Stephane’a Antigi od 5 stycznia zacznie walkę o bilet do Rio de Janeiro. Pierwsza część przygotowań w Centralnym Ośrodku Sportu potrwa do 23 grudnia. Biało-czerwoni ponownie spotkają się w Spale drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia, skąd 2 stycznia wyruszą do Berlina.

Kadrowicze w domu spędzą jednak Wigilię i pierwszy dzień świąt. Nawet ta krótka chwila wśród najbliższych pozwoli nieco „naładować baterie” przed czekającym zespół dużym wyzwaniem. – Wigilię i pierwszy dzień świąt spędzę w domu. Czasami, kiedy między świętami a Sylwestrem była ligowa kolejka, to wyglądało to podobnie. Zmienia się tylko to, że nowy rok powitamy w pokojach, odizolowani od świata. Jednak bardzo się cieszę, że tam będę. Mamy dużo do wygrania. Chcemy awansować na igrzyska i spełnić kolejne marzenie, które wszystkim przyświeca – zapowiedział Andrzej Wrona. O dłuższym odpoczynku reprezentanci Polski mogą jedynie pomarzyć. Zespół czeka batalia z najlepszymi teamami w Europie, a stawka jest ogromna. – Będziemy dalej pracować. To ciężki okres, bo i święta, i przerwa ligowa. Wszyscy będą mogli odpocząć, a my będziemy musieli trenować. Jednak naszym celem są igrzyska w Rio i w pełni wynagrodziłyby nam ten świąteczny czas, którego nie możemy spędzić z rodziną. Na Sylwestra nigdzie się nie wybieramy, spędzimy go we własnym gronie. Nie ma co tracić czasu, bo już 5 stycznia zaczyna się turniej kwalifikacyjny – dodał Karol Kłos.

Walka o igrzyska potrwa do 10 stycznia. W Berlinie w fazie grupowej (grupa A) rywalami biało-czerwonych będą: Serbia (5 stycznia), Belgia (7 stycznia), Niemcy (8 stycznia). W grupie B zagrają Bułgaria, Francja, Finlandia i Rosja. Półfinały i mecze o miejsca rozegrane zostaną 9 i 10 stycznia. Awans do turnieju olimpijskiego zdobędzie zwycięzca turnieju. Drużyny, które wywalczą miejsca drugie i trzecie, uzyskają prawo startu w majowym turnieju interkontynentalnym.Skład kadry na zgrupowanie w Spale:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz

Przyjmujący: Rafał Buszek, Michał Kubiak, Mateusz Mika, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Wojciech Żaliński

Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Andrzej Wrona

Atakujący: Grzegorz Bociek, Dawid Konarski, Bartosz Kurek

Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

Jaki wynik osiągną nasze drużyny w kwalifikacjach olimpijskich?

  • awans siatkarzy jest pewny, siatkarki nie dadzą rady (39%, 631 głosów)
  • żadna z naszych drużyn nie uzyska kwalifikacji (38%, 608 głosów)
  • awansują i siatkarze i siatkarki (15%, 248 głosów)
  • nie orientuję się w tym systemie, o co grają? (4%, 70 głosów)
  • siatkarki spokojnie awansują, siatkarze nie (3%, 46 głosów)

głosujących: 1 603

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna, skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved