Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Andrzej Stelmach trenerem beniaminka I ligi kobiet

Andrzej Stelmach trenerem beniaminka I ligi kobiet

fot. lsk.plps.pl

Andrzej Stelmach w przyszłym sezonie obejmie zespół beniaminka I ligi kobiet, Częstochowianki Częstochowa. Pomagać mu będzie dotychczasowa trenerka zespołu, który wywalczył awans, Anita Krzyczmonik. Nowy kontrakt z klubem podpisała również dotychczasowa skrzydłowa Częstochowianki, Angela Mroczek.

Nie tak dawno na turnieju w Nowym Dworze Mazowieckim zespół Częstochowianki po wygranej w ostatnim meczu z miejscowym NOSiR-em cieszył się z awansu do I ligi kobiet. – Czanka czekała 20 lat na to, by awansować do I ligi, ja czekałam 18 lat – mówiła wówczas wzruszona trenerka drużyny, Anita Krzyczmonik.Co ciekawe media społecznościowe klubu podały kilka dni temu, że Anita Krzyczmonik po wywalczonym awansie pożegna się z klubem. Okazało się to jednak nieprawdą i związana od lat z Częstochowianką jako zawodniczka i trenerka Krzyczmonik pozostanie w sztabie szkoleniowym pierwszoligowego zespołu na funkcji drugiego trenera. Pierwszym szkoleniowcem drużyny będzie Andrzej Stelmach.

Były zawodnik i rozgrywający częstochowskiego AZS-u i reprezentacji Polski od lat związany jest z Częstochową. W swojej karierze trenerskiej pełnił funkcje asystenta w MKS-ie Będzin i BBTS-ie Bielsko-Biała. W 2016 roku objął pierwszoligowy zespół Politechniki Opolskiej, z którym zajął 6. miejsce w I lidze kobiet. W grudniu 2017 roku został trenerem MKS-u Dąbrowa Górnicza, ale ta przygoda zakończyła się spadkiem zespołu z Ligi Siatkówki Kobiet. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie inaczej.

Klub poinformował również o przedłużeniu umowy ze skrzydłową Angelą Mroczek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved