Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Andrzej Pyć: Liczyliśmy na wygraną i komplet punktów

Andrzej Pyć: Liczyliśmy na wygraną i komplet punktów

fot. siatkowka-bks-bielsko-pl

– Wiadomo, że każdy chce zacząć sezon od zwycięstwa. Nam się to niestety nie udało. Taki jest sport i nie zawsze drużyna mająca wyższe notowania wygrywa mecz. Oczywiście, że liczyliśmy na wygraną i komplet punktów. Teraz będziemy musieli ich szukać w następnych meczach – mówi w wywiadzie dla portalu Sportowebeskidy.pl prezes BKS-u Bielsko-Biała Andrzej Pyć.

Porażka z zespołem, który długo nie mógł być pewny gry w elicie i skleconym bardzo późno to kompromitacja?Andrzej Pyć: Kompromitacja to zdecydowanie zbyt ostra ocena tego meczu. Traktujemy to spotkanie raczej jako wypadek przy pracy. Szkoda, że drużyna w końcówce piątego seta straciła koncentrację i nie dowiozła zwycięstwa do końca. Klub z Kalisza rzeczywiście późno dołączył do Ligi Siatkówki Kobiet, ale pamiętać należy, że ten zespół jest systematycznie budowany, a głód siatkówki na najwyższym poziomie jest w Kaliszu bardzo duży. Myślę, że niejeden zespół będzie miał problem wygrać z Energą MKS zwłaszcza w kaliskiej hali.

Dlaczego przy sporej grupie młodych i mało doświadczonych zawodniczek postawiono na trenerów dotąd samodzielnie nie prowadzących żadnych zespołów? Wariant oszczędnościowy?

Wybór trenera BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała podyktowany był długą obserwacją pracy trenera Piekarczyka w naszym klubie. Przez cały ten czas pracował on z utytułowanymi szkoleniowcami i przy nich rozwinął swój warsztat trenerski. Sam w przeszłości był siatkarzem, dlatego świetnie rozumie się z zawodniczkami. Dlatego też postanowiliśmy dać szansę trenerowi Piekarczykowi. Wierzymy, że jego potencjał, nabyte doświadczenie oraz dobry kontakt z drużyną będą miały pozytywny wpływ na rozwój i wyniki zespołu.

Jaki jest cel na ten sezon? Na co stać drużynę BKS-u Profi Credit?

– Cel na ten sezon to grać jak najlepiej, zbierać doświadczenie i rozwijać nasz młody zespół. Chcemy, by nasze młode i utalentowane zawodniczki, takie jak Julia Nowicka, Olivia Różański, Martyna Świrad czy Kornelia Moskwa, na całego zaistniały w seniorskiej siatkówce i wraz z doświadczonymi zawodniczkami, jak Katarzyna Konieczna, Paulina Maj-Erwardt, Nina Herelova czy Magda Jagodzińska, stworzyły ciekawą drużynę, która zadowoli kibiców swoją dobrą grą.

Więcej w serwisie Sportowebeskidy.pl

 

źródło: sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved