Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Andrzej Peć: To były ciekawe mistrzostwa

Andrzej Peć: To były ciekawe mistrzostwa

fot. archiwum

Mistrzostwa Polski kadetek w Rumi oglądał trener kadry w tej kategorii wiekowej Andrzej Peć i podobnie jak większość obserwatorów był zachwycony finałowym spotkaniem pomiędzy LTS-em Legionovią Legionowo i MUKS-em Dargfilem Tomaszów Mazowiecki (3:2). – Było to stuprocentowe widowisko siatkarskie, w którym zagrały dwa najlepsze zespoły turnieju. Wcześniej obie drużyny nie doznały porażek. Spotkanie było pełne emocji i dobrej gry – przyznał po meczu trener Andrzej Peć.

Mecz o złoty medal w wydaniu siatkarek z Legionowa i Tomaszowa Mazowieckiego mógł chyba zaspokoić najbardziej wybredne gusta kibiców.Andrzej Peć: – Niewątpliwie tak. Było to stuprocentowe widowisko siatkarskie, w którym zagrały dwa najlepsze zespoły turnieju. Wcześniej obie drużyny nie doznały porażek. Spotkanie było pełne emocji i dobrej gry. Mieliśmy zwroty akcji. Na przykład na początku pierwszego seta przeważał MUKS Dargfil, a LTS Legionovia powoli wchodził w spotkanie. Jednak w następnych akcjach skutecznie wszedł w grę i objęła prowadzenie w spotkaniu. Na pewno mieliśmy interesujący mecz.

Jak trener kadry scharakteryzowałby grę mistrzyń Polski?

– Siła gry tego zespołu opierała się na wszystkich zawodniczkach. Rozgrywająca miała wybór w adresowaniu piłki w poczynaniach ofensywnych. Jak była potrzeba, to grała do środkowych, a nie tylko atakującej czy przyjmujących. Podkreślę, cała drużyna miała swój udział w zdobyciu złotego medalu.

MVP mistrzostw Polski kadetek została Julia Orzoł z LTS-u Legionovii…

– Po raz ostatni widziałem tę zawodniczkę na Turnieju Nadziei Olimpijskich i kampach, w których brała udział. Od tego czasu zrobiła spory postęp. Jest bardzo skuteczna, gra szybko i dynamicznie.

Jak oceniłby pan poziom całego turnieju w Rumi?

– Na pewno były to ciekawe mistrzostwa. Zespoły zaprezentowały fajny poziom. Sporo meczów zakończyło się wynikami 3:2, więc emocji nie brakowało.

Jakie w tym roku są plany kadry kadetek?

– W okresie letnim chcemy zorganizować trzy zgrupowania i rozegrać mecze kontrolnym. W planie jest też udział w Czechach tradycyjnym turnieju Olympic Hopes. Pod koniec listopada zagramy w mistrzostwach EEVZA.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved