Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Andrzej Nadolny: Będziemy walczyć o czwórkę

Andrzej Nadolny: Będziemy walczyć o czwórkę

fot. joker-swiecie.pl

Po łatwym zwycięstwie w Mysłowicach zawodniczki Jokera Świecie znacząco przybliżyły się do czołówki tabeli I ligi kobiet. Siatkarki z województwa kujawsko-pomorskiego z meczu na mecz grają coraz lepiej, walcząc o jak najwyższą pozycję. O spotkaniu z Silesią, następnym meczu z Murowaną Gośliną oraz planach na przyszłość opowiada trener Jokera – Andrzej Nadolny.

Drugie z rzędu zwycięstwo Jokera za trzy punkty. Stosunkowo łatwy mecz, dwa pierwsze sety pod całkowitą kontrolą, w trzecim pojawiło się sporo błędów, szczególnie w ataku. Zakładał pan taki przebieg spotkania?Andrzej Nadolny:Myślę, że moje zawodniczki rozegrały dobre spotkanie. Rzeczywiście, w trzecim secie przytrafiło się nam parę błędów. Wiem, że mogliśmy spokojnie wygrać to spotkanie, bez tej niepotrzebnej nerwówki pod koniec. Są dwa powody. Niepotrzebne rozluźnienie na początku trzeciej partii, to się zdarza, szczególnie po stosunkowo gładko wygranym pierwszym i drugim secie. Druga sprawa to zmęczenie naszej podstawowej atakującej, która właśnie popełniła kilka błędów w ataku w tej trzeciej partii.

Silesia momentami była bezradna, pański zespół szczególnie dobrze spisywał się w ataku oraz męczył rywalki mocną i celną zagrywką. Przeprowadził pan również kilka zmian, które pokazały, że Joker ma bardzo wyrównany skład. Jest pan zadowolony po tym spotkaniu?

Tak, jestem zadowolony. Kiedy pojawiły się błędy w naszym wykonaniu, przeprowadziłem parę zmian. Zmienniczki chciały grać, pokazać się z dobrej strony i tak też wyszło. Niestety straciliśmy pierwszą rozgrywającą, to spory problem dla nas, miejmy nadzieje, że szybko wróci do zdrowia. Zakładam, że będzie tylko lepiej.

Przed wami spotkanie z Murowaną Gośliną. Liczy pan również na łatwe spotkanie i trzy punkty?

Myślę, że w tej lidze nie ma łatwych spotkań. Następny mecz nie będzie lekki. Murowana to zespół nieobliczalny, nastawiamy się na walkę, miejmy nadzieję, że udaną dla Jokera. My cieszymy się, że te dwa ostatnie spotkania zagraliśmy dobrze, to pozwoliło nam na przybliżenie się do tego czwartego miejsca.

Czyli liczy pan na miejsce w czołówce na koniec sezonu?

My mamy swoje plany, wyobrażenia. Chcemy po prostu dobrze grać w siatkówkę. Te ostatnie zwycięstwa dają nam możliwość walki o czwórkę. Będziemy próbować. Patrząc na to, jaki mamy zespół i ambicje, na tę chwilę jestem zadowolony z miejsca, w którym jesteśmy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved