Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Andrzej Nadolny: Będziemy mieli budżet, który umożliwi grę w Lidze Siatkówki Kobiet

Andrzej Nadolny: Będziemy mieli budżet, który umożliwi grę w Lidze Siatkówki Kobiet

fot. Paula Lesiak - KSZO Ostrowiec Św.

– Będziemy mieli budżet, który umożliwi grę w Lidze Siatkówki Kobiet. Robimy wszystko, żeby sytuacja z poprzedniego roku nie powtórzyła się – zapewnia Andrzej Nadolny, prezes Jokera Świecie. Zespół wygrał I ligę kobiet i aspiruje do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. – Bardzo tego chcemy i teraz, mimo ciężkiego czasu, skupiamy się na tym, żeby tak się stało. Pierwszy będzie audyt, który musimy przejść pozytywnie.

 Siatkarki Jokera sezon zakończyły szybciej, niż planowano. Żałujesz, że nie odbyła się runda play-off?

Andrzej Nadolny: –  Myślę, że nie ma sensu się nad tym zastanawiać. Wszyscy musimy się zmierzyć z problemami, o których nikt wcześniej nie myślał. Decyzje, jakie zapadły w tej sytuacji, na pewno były słuszne. Oczywiście czujemy niedosyt, bo zespół naprawdę spisywał się znakomicie, a odebrano w ten sposób kibicom i sponsorom przyjemność oglądania jego gry. Jestem przekonany, że na zwycięstwo w tym sezonie zasłużyliśmy.

„Nic dwa razy się nie zdarza” – pisała Wisława Szymborska. Ty sam mówiłeś w zeszłym roku, że nie sztuką jest wygrać I ligę, a wygrać ją dwa razy z rzędu. I udało się. Co w twojej ocenie zdecydowało o tym sukcesie?

– Udało się zbudować drużynę. Dziewczyny wykonywały dużą pracę na treningach. Nie do przecenienia jest tu rola trenera i sztabu szkoleniowego w stworzeniu odpowiedniej atmosfery. Z jednej strony rywalizacji na pozycjach, ale z drugiej zrozumienia, że cel jest wspólny. Wszyscy wykonali kawał dobrej roboty.

Trzeci sezon z rzędu oglądasz mecze jako kibic, prezes. Czym różni się emocjonalnie obserwowanie meczu z tej pozycji od bycia na ławce trenerskiej?

– Na pewno było to dla mnie bardziej komfortowe, szczególnie, że zespół spisywał się znakomicie i w większości spotkań towarzyszyły mi pozytywne emocje. Bieżąca praca z zespołem na treningach, wyjazdy, odpowiedzialność za grę i wynik na pewno są dużo bardziej stresujące. Sukcesy ostatnich dwóch lat to więcej spokoju i zadowolenia.

Czy Joker zagra w Lidze Siatkówki Kobiet?

– Bardzo tego chcemy i teraz, mimo ciężkiego czasu, skupiamy się na tym, żeby tak się stało. Pierwszy będzie audyt, który musimy przejść pozytywnie.

Na czym on polega?

– To sprawdzenie klubu od strony finansowo-organizacyjnej. Jestem raczej o niego spokojny, bo większość badanych rzeczy pokrywa się z procesem ubiegania się o licencję na grę w lidze, a z tym nigdy nie mieliśmy problemów.

Co konkretnie się sprawdza?

– Między innymi wielkość hali, potrzebne są zaświadczenia z ZUS-u, z urzędu skarbowego o niezaleganiu, sprawdza się, jak w ciągu dwóch poprzednich lat wyglądały wypłaty dla zawodniczek i trenerów. Nigdy z tym nie mieliśmy żadnych problemów ani opóźnień. Żadnych zaległości czy długów. Ważnym czynnikiem jest budżet na przyszły sezon i tu też myślę, że spokojnie spełnimy wymagania.

W zeszłym roku to właśnie finanse były jedną z przyczyn, że z LSK zrezygnowaliście. Coś się w tym zakresie zmieniło?

 – Robiliśmy wszystko, żeby sytuacja z zeszłego roku się nie powtórzyła. Trochę jest za wcześnie, żeby operować konkretami, ale budżet na ekstraklasę mieć będziemy.

Więcej dadzą aktualni sponsorzy, macie nowych czy dołoży miasto?

– Wszystkie te możliwości bierzemy pod uwagę. Mamy już wstępne zapewnienia, że jeśli do audytu potrzebne będą konkretne deklaracje na piśmie, to je dostaniemy. Trudno mi jednak przewidzieć, jak to wszystko się potoczy z uwagi na aktualną sytuację w kraju. W najczarniejszych scenariuszach mówi się nawet o tym, że przyszły sezon może nie ruszyć. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.

*cały wywiad Jacka Krzyżanowskiego w serwisie czasswiecia.pl

źródło: czasswiecia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved