Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Andrzej Kubacki: Zespołowi brakuje cierpliwości w grze

Andrzej Kubacki: Zespołowi brakuje cierpliwości w grze

Siatkarze AZS-u AGH Kraków pokonali na wyjeździe MKS Ślepsk Suwałki 3:1 (25:19, 25:23, 20:25, 27:25) i miłym dla siebie akcentem zakończyli pierwszą rundę rozgrywek I ligi mężczyzn.

Na pewno byliśmy zespołem lepszym. Przez dwa pierwsze sety przeważaliśmy i pewnie objęliśmy prowadzenie w meczu 2:0. Jednak mojemu młodemu zespołowi brakuje cierpliwości w grze i stąd porażka w trzeciej partii – mówił po spotkaniu krakowski szkoleniowiec Andrzej Kubacki.

W czwartej partii zanosiło się na tie-breaka. Gospodarze prowadzili 18:10. – Z takiego stanu zmiennicy odwrócili losy rywalizacji. Weszła grupa, która dotychczas miała mniej szans grać. Wszedł na boisko m.in. Bartłomiej Gajdek, który skończył mecz z 83-procentową skutecznością w ataku i otrzymał statuetkę MVP. Na pewno ten mecz i jego czwarty set pomoże drużynie uwierzyć we własne siły oraz doda wiary w swoje możliwości – podkreślił Andrzej Kubacki. Wyjazdowe zwycięstwo nad MKS-em Ślepskiem ma swoją wartość. Suwałczanie od kilku kolejek prezentowali naprawdę wysoką formę sportową. W ostatnich trzech meczach nie stracili ani jednego seta. Pokonali m.in. na wyjeździe czołowy zespół rozgrywek APP Krispol Września.

Zespoły zakończyły pierwszą rundę sezonu zasadniczego. – Na pewno był to dla nas czas nauki – powiedział Andrzej Kubacki. – Mamy nowy, nieograny, zbudowany od podstaw zespół, który nie uniknął huśtawki nastrojów. Rundę możemy zaliczyć na plus, zakończoną zwycięstwem na trudnym terenie w Suwałkach.

Trener AZS-u AGH dodał, że „jego zespół może z optymizmem patrzeć w przyszłość i w II rundzie będzie chciał ustabilizować formę”. – Jeżeli chodzi o jakość gry, to poza środowym spotkaniem możemy być zadowoleni z tego, co zaprezentowaliśmy w meczach z Gwardią i BBTS-em. Na pewno jak najszybciej chcielibyśmy zapomnieć o konfrontacji z kielczanami. Nieudany też był mecz z sulęcinianami – podsumował Andrzej Kubacki.

źródło: 1liga.pls.pl