Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Andrzej Kubacki: W tym projekcie wszyscy muszą uzbroić się w cierpliwość

Andrzej Kubacki: W tym projekcie wszyscy muszą uzbroić się w cierpliwość

fot. www.1liga.pls.pl

– Zawodnicy są już na określonym poziomie, ale ostatni krok przy wejściu na szczyt jest najtrudniejszy. Do tego potrzeba czasu i pracy – powiedział Andrzej Kubacki, szkoleniowiec AGH AZS Kraków.

W miniony weekend siatkarze AGH AZS Kraków pokonali u siebie BBTS Bielsko-Biała. W dwóch setach rozgromili rywali do 12, ale ich trener twardo stąpa po ziemi, zdając sobie sprawę z tego, że nowej drużynie, która jest budowana w Krakowie, przydarzały będą się jeszcze falowania formy. – Nie można wyciągać daleko idących wniosków po jednym wygranym czy przegranym meczu. Bez rozwoju tych chłopaków nie będzie poprawy gry zespołu. Musi być progres w technice indywidualnej, następnie w elementach taktycznych. Dopiero wówczas będzie można mówić o rozwoju drużyny. W tym sezonie musimy uzbroić się w cierpliwość i ciężko pracować – powiedział Andrzej Kubacki, szkoleniowiec AGH.W poprzednich rozgrywkach prowadzona przez niego drużyna dotarła do półfinału I ligi. Otarła się o medal, sezon kończąc na czwartym miejscu. – Przypomnę, że zespół, który w poprzednim sezonie grał o medale, był budowany przez trzy lata. Niewiele zabrakło nam, żeby ugrać brązowy medal, ale z roku na rok robiliśmy małe kroki do przodu. To jest jedyna droga. Ci, którzy znają się na siatkówce, wiedzą, że za dotknięciem czarodziejskiej różdżki nie będzie zwycięstw. Oczywiście, można iść drogą taką jak np. Stocznia Szczecin, ale projekt, który my realizujemy, opiera się na innej filozofii. Do współpracy zapraszamy zawodników, którzy nie są siatkarzami z pierwszych stron gazet, aczkolwiek chciałbym, aby w przyszłości byli. Do Krakowa przychodzą po to, żeby realizować swoje marzenia. Jednak przy takim projekcie wszyscy muszą uzbroić się w cierpliwość. Zawodnicy są już na określonym poziomie, ale ostatni krok przy wejściu na szczyt jest najtrudniejszy. Do tego potrzeba czasu i pracy – podkreślił Kubacki.

W następnej kolejce krakowianie zmierzą się z mistrzem I ligi, czyli Tauronem AZS-em Częstochowa, który jak na razie zawodzi. Podopieczni Sinana Tanika zupełnie nie przypominają drużyny z poprzedniego sezonu. Obecnie plasują się na przedostatniej pozycji w tabeli, ale zdaniem szkoleniowca AGH są groźnym przeciwnikiem, który może „odpalić” w każdym momencie. – Jest to zespół, który powstał od zera, aczkolwiek jest w nim kilku zawodników, którzy już pewną markę w światku siatkarskim mają. Są zespołem bardziej ogranym i doświadczonym. Mogą zaskoczyć w każdej chwili – ocenił Kubacki, który jednak koncentruje się na swojej drużynie. – Musimy z pokorą podchodzić do każdego przeciwnika oraz starać się utrzymać jakość gry na takim poziomie, na jaki nas obecnie stać. Bardzo byśmy chcieli, żeby wystarczyło to do tego, żebyśmy wygrywali z wszystkimi po kolei, ale na pewno nie będzie to łatwe – zakończył szkoleniowiec ekipy z Małopolski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved