Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Andrzej Kubacki: W tej lidze nie ma łatwych przeciwników

Andrzej Kubacki: W tej lidze nie ma łatwych przeciwników

fot. KS Norwid Częstochowa

W najbliższy czwartek AZS AGH Kraków we własnej hali podejmie zespół z Wrześni. – Będziemy robić wszystko, żeby to spotkanie zakończyło się naszym zwycięstwem, ale rywal z drugiej strony ma dokładnie takie same cele, także mogę obiecać, że będzie to mecz walki o każdą piłkę, ale wynik jest sprawą otwartą – powiedział trener Andrzej Kubacki.

AZS AGH Kraków dobre mecze przeplata ze słabszymi. Krakowianie dotychczas wygrali 5 spotkań i tyle samo przegrali. Z czternastoma punktami na koncie zajmują 9. miejsce. – Jesteśmy zespołem, który opiera swoją grę przede wszystkim o mocną zagrywkę i dobre przyjęcie. Staramy się grać siatkówkę szybką, ciekawą, interesującą i widowiskową. Wiadomo, że w różnych spotkaniach to różnie wygląda, te elementy funkcjonują raz lepiej, raz gorzej. Główną cechą tego zespołu są młodość, ambicja i walka – scharakteryzował prowadzoną przez siebie drużynę trener Andrzej Kubacki.W najbliższy czwartek po raz pierwszy w hali w Krakowie zagoszczą kamery telewizyjne. Siatkarze AGH na inaugurację 11. kolejki Krispol I ligi zmierzą się z APP Krispolem Września. W minionym sezonie AGH we własnej hali pokonał wrześnian po tie-breaku. – Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do sezonu pod każdym względem, zarówno fizycznie jak i taktycznie. Siatkówka jest grą błędów, na boisko wychodzą dwa zespoły i każdy z nich chce wygrać, remisów nie ma. Będziemy robić wszystko, żeby to spotkanie zakończyło się naszym zwycięstwem, ale rywal z drugiej strony ma dokładnie takie same cele, także mogę obiecać, że będzie to mecz walki o każdą piłkę, ale wynik jest sprawą otwartą – powiedział szkoleniowiec krakowian.

APP Krispol Września po dobrym początku sezonu miał słabszy okres, jednak w ostatniej kolejce przełamał chwilową niemoc. Wrześnianie dotychczas zgromadzili na swoim koncie siedemnaście punktów, co daje im 6. miejsce w tabeli. – Przede wszystkim jest to zespół grający siatkówkę szybką i fizyczną – bardzo dobra zagrywka, mocny atak. Te dwa elementy ich charakteryzują. Jeżeli uda nam się zneutralizować jeden z tych elementów, to będzie łatwiej, jednak jest to zespół złożony z zawodników, którzy z niejednego pieca chleb jedli i wiadomo, łatwo nie będzie. W tym roku, w tej lidze nie ma łatwych przeciwników, każdy z każdym walczy o punkty – opisał najbliższych rywali trener Kubacki.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved