Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Andrzej Kubacki: Za szybko oddaliśmy ten mecz

Andrzej Kubacki: Za szybko oddaliśmy ten mecz

fot. Tomasz Kozubek

Gładkie zwycięstwo na swoim koncie zanotowali siatkarze AZS-u Częstochowa. Akademicy nie dali szans AGH Kraków, wygrywając w setach do 14, 14 i 20. – Nie ma co się oglądać na to, na co nie mamy wpływu. Bardziej zwróciłbym uwagę na bardzo dobrą grę zespołu z Częstochowy przede wszystkim jeśli chodzi o taktykę. Zagrał bardzo dobrze taktycznie, obnażył nasze słabe strony, grał konsekwentnie – tutaj doszukiwałbym się przyczyny takiego wyniku – stwierdził po meczu szkoleniowiec AGH, Andrzej Kubacki.

Częstochowski AZS w rozgrywkach na zapleczu PlusLigi potrafi zagrać bardzo dobrze, ale również bardzo źle. W dwóch ostatnich kolejkach akademicy zaprezentowali się z lepszej strony, nie tracąc setów w starciach z MKS-em Aqua Zdrój Wałbrzych oraz AGH Kraków. Dwa komplety punktów pozwoliły siatkarzom Krzysztofa Stelmacha awansować na szóstą lokatę. – To był najlepszy mecz w tym sezonie. Czekaliśmy na taki mecz, bo było tak, że jedno spotkanie wygrywaliśmy, jedno przegrywaliśmy i to w różnych sytuacjach, z różnym efektem i z wątpliwościami. Drugi mecz gramy pozytywnie i to cieszy. My jako sztab wiedzieliśmy, że to nowa drużyna i ona potrzebuje czasu. Sądzę, że ten zespół będzie coraz lepiej grał – powiedział Krzysztof Stelmach.AZS AGH Kraków przez większość meczu był jedynie tłem dla częstochowian. Chociaż otwarcia poszczególnych partii były wyrównane, to gospodarze szybko przejmowali kontrolę i wysoko wygrywali kolejne sety. Czy słabsza postawa przyjezdnych może wynikać z tego, że Hala Sportowa Częstochowa jest bardzo dużym obiektem? – Nie chciałbym się doszukiwać takich szczegółów, bo wtedy daje się zawodnikom możliwość wytłumaczenia, a uważam, że profesjonalista musi grać w takich warunkach, jakie są. Nie ma co się oglądać na to, na co nie mamy wpływu. Bardziej zwróciłbym uwagę na bardzo dobrą grę zespołu z Częstochowy przede wszystkim jeśli chodzi o taktykę. Zagrali bardzo dobrze taktycznie, obnażyli nasze słabe strony, grali konsekwentnie – tutaj doszukiwałbym się przyczyny takiego wyniku. Mimo wszystko my za szybko ten mecz oddaliśmy – stwierdził trener Andrzej Kubacki.

Siatkarzom AGH w 8. kolejce również będzie trudno o punkty – krakowianie jadą bowiem do Suwałk zmierzyć się z liderem I ligi mężczyzn. AZS Częstochowa natomiast w najbliższą sobotę podejmie APP Krispol Września, jednak mecz nie odbędzie się w HSC przy ulicy Żużlowej, a w Hali Polonia. Akademicy ostatni mecz w tej hali rozegrali 22 kwietnia 2012 roku. W walce o 5. miejsce w PlusLidze ówczesny Tytan AZS Częstochowa uległ bydgoszczanom 1:3. Obecny trener Krispolu – Marian Kardas był w sztabie szkoleniowym Delecty Bydgoszcz.

źródło: inf. własna, Radio Fon

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved