Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Andrzej Kubacki: Takie spotkania trzeba wygrywać

Andrzej Kubacki: Takie spotkania trzeba wygrywać

fot. KS Norwid Częstochowa

Po raz kolejny we własnej hali po zwycięstwo sięgnęli siatkarze AGH Kraków. W sobotę podopieczni trenera Kubackiego pokonali 3:0 drużynę ze Spały. – Zespół ze Spały grał naprawdę dobrą siatkówkę, fajnie grali na wysokiej piłce a my próbowaliśmy walczyć zarówno z przeciwnikiem jak i własnymi słabościami. Cieszę się, że zespół potrafił utrzymać koncentrację przez całe spotkanie i to co najważniejsze, zrealizował cel w postaci zwycięstwa za trzy punkty – stwierdził trener Andrzej Kubacki.

AGH Kraków i SMS Spała dzieli ponad 20 punktów w ligowej tabeli. Krakowianie wciąż są na granicy czołowej ósemki i zdobycie trzech punktów z ostatnim zespołem I ligi było dla nich bardzo ważne. – Zwycięstwo z zespołem złożonym z młodych zawodników, czy zespołem, który aktualnie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli nigdy jakieś specjalnej chwały nie przynosi, bo takie spotkanie trzeba wygrywać. Natomiast porażka przynosi nerwy i wstyd i to chłopakom starałem się przed tym meczem uświadomić i faktycznie ten mecz pokazał, że to nie było tak, że cały mecz pewnie kontrolowaliśmy. Zespół ze Spały grał naprawdę dobrą siatkówkę, fajnie grali na wysokiej piłce a my próbowaliśmy walczyć zarówno z przeciwnikiem jak i własnymi słabościami. Cieszę się, że zespół potrafił utrzymać koncentrację przez całe spotkanie i to co najważniejsze, zrealizował cel w postaci zwycięstwa za trzy punkty – powiedział trener Andrzej Kubacki.Po raz kolejny nagrodą MVP wyróżniony został kapitan zespołu z Krakowa. – To spotkanie z kategorii bardzo ciężkich. SMS Spała to młode, ambitne chłopaki, czasami nieobliczalne. Są na ostatnim miejscu w lidze, wiadomo, różnica wieku, ale już pokazali, że potrafią dobrze grać i urywali punkty, sety. Na pewno było nerwowo, bo nie chcieliśmy przegrać trzeciego seta. Wydaje mi się, że wtedy mogło się wydarzyć wszystko w tym meczu – podsumował pojedynek Patryk Łaba. – Na pewno cała drużyna ze Spały zasługuje na wyróżnienie, bo bardzo dobrze grali w obronie i dobrze przyjmowali. Może to też była nasza gorsza dyspozycja na zagrywce, ale naprawdę kilka bardzo mocnych piłek przyjęli w punkt, dzięki temu mogli poprowadzić sobie fajnie grę a bardzo dobrze grają na wysokiej piłce, bo mają bardzo wysokich skrzydłowych. Ja jak z nimi rozmawiam, to muszę patrzeć do góry. A u nas co można wyróżnić? Na pewno to, że nie zlekceważyliśmy przeciwnika, bo nawet prowadząc w drugim secie kilka razy poszliśmy bronić w trybuny. To tylko świadczy o tym, że podeszliśmy z szacunkiem do chłopaków ze spały i naprawdę wiedzieliśmy, że to będzie ciężki mecz – dodał przyjmujący zespołu z Krakowa

Czy któryś z młodych zawodników ze Spały zrobił wrażenie na szkoleniowcu AGH? – Wrażenie robią warunki tych chłopaków, bo naprawdę jest paru zawodników z fantastycznymi warunkami do uprawiania siatkówki. Nie chciałbym kogoś specjalnie wyróżniać, ale jest paru zawodników o których na pewno jeszcze usłyszymy i to nie tylko w kontekście plusligowym, ale i reprezentacji. Oczywiście dużo pracy zarówno w sferze typowo siatkarskiej jak i fizycznej, ale są to ludzie z warunkami do grania na najwyższym poziomie – stwierdził Kubacki.

źródło: inf. prasowa, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved