Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Andrzej Kubacki: Na początku rozgrywek jest dużo niewiadomych

Andrzej Kubacki: Na początku rozgrywek jest dużo niewiadomych

fot. AGH Kraków

AZS AGH Kraków udanie rozpoczął rywalizację na zapleczu PlusLigi. W pierwszych dwóch meczach krakowianie zdobyli cztery punkty. Już w środę podopiecznych trenera Andrzeja Kubackiego czeka pierwszy wyjazdowy mecz. – Poszczególne zespoły nie grają jeszcze tego co potrafią. Trudno jest mówić o ich sile. Rzeczywiste umiejętności zaczną ujawniać się z czasem. My po starcie optymistycznie patrzymy w przyszłość. Zagraliśmy dwa niezłe mecze – skomentował szkoleniowiec krakowskiej drużyny, Andrzej Kubacki.d

Zespół z Krakowa zainaugurował rozgrywki Krispol I ligi dwoma meczami we własnej hali. Krakowianie w pierwszym meczu bez większych problemów odprawili z kwitkiem Exact Systems Norwida Częstochowa. – Jak zwykle na początku rozgrywek jest dużo niewiadomych – powiedział trener Andrzej Kubacki. – Poszczególne zespoły nie grają jeszcze tego co potrafią. Trudno jest mówić o ich sile. Rzeczywiste umiejętności zaczną ujawniać się z czasem. My po starcie optymistycznie patrzymy w przyszłość. Zagraliśmy dwa niezłe mecze.W drugim pojedynku krakowianie podejmowali BBTS Bielsko-Biała. Bielszczanie mimo braku Olega Krikuna, którego dobrze zastąpił Mateusz Frąc, prowadzili 2:0. W kolejnych partiach prym wiedli gospodarze, bardzo wysoką skuteczność utrzymywał Daniel Gąsior. Ostatecznie jednak w tie-breaku lepsi okazali się przyjezdni. – O wygranej zespołu z Bielska z nami 3:2 zadecydowało doświadczenie. Pewność Maciończyka, czy Kapelusa była bardzo ważna. Pod tym względem biją oni na głowę naszych chłopaków. Przez lata grali w PlusLidze. Moim zdaniem BBTS jest najbardziej doświadczonym zespołem w Krispol 1 lidze – podkreślił Andrzej Kubacki.

Krakowianie nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek. Już w środę rozegrają telewizyjny mecz z Gwardią Wrocław. Dotychczas Gwardia dobrze rozpoczynała swoje mecze, ale miała problem z utrzymaniem skutecznej dyspozycji. W ostatniej kolejce wrocławianie wygrali 3:2 z SMS-em PZPS Spała. – Tak jak wspomniałem wcześniej, ciężko jest ocenić teraz możliwości wrocławian. Zaraz będziemy analizowali grę Gwardii na podstawie meczów w tym sezonie i sparingów z okresu przygotowawczego. Przede wszystkim musimy skoncentrować się na naszej grze i wykorzystać nasze rezerwy – zakończył trener AZS-u AGH Kraków.

źródło: krispol1liga.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved