Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Andrzej Kubacki: Głównym bohaterem spotkania był sędzia

Andrzej Kubacki: Głównym bohaterem spotkania był sędzia

Siatkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki wygrali pierwszy mecz półfinałowy przeciwko AGH Kraków, jednak zwycięstwo to nie przyszło im łatwo. – Udało nam się wygrać. Cieszymy się z tego, że u siebie na boisku mamy 1:0, ale wiemy, że zespół z Krakowa się nie położy, to młoda, ambitna drużyna i też walczy o każdą piłkę, dlatego od poniedziałku zabieramy się ostro do pracy i chcemy to zamknąć już w sobotę – powiedział po meczu Bartłomiej Neroj.

Gospodarze sobotniego pojedynku w I fazie play-off w trzech meczach wygrali z Exact Systems Norwidem Częstochowa. Znacznie dłuższą drogę do półfinałów przebili siatkarze z Krakowa, którzy dopiero po pięciu starciach (każde kończyło się w trzech setach) pokonali MKS Ślepska Suwałki. – To są już mecze o medale. Moi chłopcy walczyli na ile mogli, ale jednak pięć spotkań z drużyną z Suwałk zostało w nogach – stwierdził po meczu trener Andrzej Kubacki. Chociaż siatkarze z Tomaszowa Mazowieckiego mieli znacznie więcej czasu na odpoczynek, niewiele brakło, a dopiero tie-break wyłaniałby zwycięzcę. – Już drugi raz w tych play-off u siebie dajemy sporą dawkę adrenaliny kibicom i samym sobie. Na początku czujemy, że mecz możemy zagrać lepiej i pewniej, a jednak wszystko rozgrywa się w końcówkach – przyznał szkoleniowiec Lechii.

Pierwszego seta krakowianie wygrali do 22. W dwóch kolejnych inicjatywę przejęli gospodarze. Najwięcej emocji przyniosła czwarta odsłona. Siatkarze AGH szybko odskoczyli na pięć punktów, a z czasem dystans jeszcze się powiększył. Trener Bartłomiej Rebzda zaordynował jednak zmiany i po celnych zagrywkach Adama Kąckiego oraz Macieja Janikowskiego w końcówce dystans stopniał. Dodatkowo tomaszowianie obronili kilka piłek setowych, a po grze na przewagi odwrócili wynik seta. – Cała drużyna zasłużyła na brawa, bo bardzo fajnie zagrała szóstka, ale też zmiennicy. Dobrą zmianę dał Maciek (Janikowski – przyp. red.), Adam Kącki na zagrywce, Wiktor Musiał w końcówce doprowadził do remisu i udało nam się na fali doping kibiców wygrać na przewagi – powiedział trener drużyny z Tomaszowa Mazowieckiego.

Dopiero w środę lechiści poznali swojego rywala w walce o finał I ligi. – Przygotowaliśmy się, żebyśmy zagrali dobre spotkanie. Wiadomo, że jak my zagramy dobrze, to czy to będzie zespół z Krakowa czy z Suwałk, to powinniśmy z nimi walczyć jak równy z równym. Udało nam się wygrać. Cieszymy się z tego, że u siebie na boisku mamy 1:0, ale wiemy, że zespół z Krakowa się nie położy, to młoda, ambitna drużyna i też walczy o każdą piłkę, dlatego od poniedziałku zabieramy się ostro do pracy i chcemy to zamknąć już w sobotę – zaznaczył kapitan gospodarzy, Bartłomiej Neroj.

Emocje na boisku niestety związane były nie tylko z siatkarską walką obu zespołów. Szkoleniowiec gości zwrócił uwagę na problem, który nie od dziś jest bolączką zaplecza PlusLigi – poziom sędziowania. Również w tym ważnym meczu półfinałowym nie zabrakło dyskusyjnych decyzji. – Głównym bohaterem tego spotkania był sędzia – pan Głód, który wypaczył zdecydowanie wynik tego spotkania. Podjął dwie kontrowersyjne decyzje w końcówce czwartego seta i mamy o to ogromne pretensje, bo zmienił decyzję sędziów liniowych gospodarzy. Przypomnę, jesteśmy w Tomaszowie, liniowy pokazał przeciw gospodarzom, a on decyzję zmienił. To jest główny bohater tego spotkania i jest mi z tego powodu przykro, ponieważ mój zespół jest umordowany – otwarcie powiedział Andrzej Kubacki.

Półfinałowa rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Jeśli krakowianie wygrają przed własną publicznością, decydujące starcie rozegrane zostanie w Tomaszowie. – Wszystko jest w dalszym ciągu otwarte. Musimy jak najszybciej złapać chwilę wytchnienia, bo naprawdę ostatni okres był dla nas bardzo ciężki – pięć spotkań ze Ślepskiem i praktycznie z biegu przyjechaliśmy do Tomaszowa. Musimy odpocząć i dopiero potem będziemy zastanawiali się co dalej – zakończył szkoleniowiec krakowian.

źródło: inf. własna, kslechia.pl