Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrzej Kowal: Zrobimy wszystko, co tylko będziemy w stanie

Andrzej Kowal: Zrobimy wszystko, co tylko będziemy w stanie

fot. Izabela Kornas

– Walka o finał i drugie miejsce w tabeli PlusLigi będzie się toczyła do samego końca. Być może decydujący dla nas będzie ten mecz w Gdańsku. Liga Mistrzów? Mam nadzieję, że w Krakowie pokażemy swoje umiejętności i będziemy jak najlepiej przygotowani – powiedział Eurosport.Onet.pl trener mistrzów Polski, Asseco Resovii Rzeszów, Andrzej Kowal.

Asseco Resovia Rzeszów jeszcze walczy o finał PlusLigi i zachowanie szansy na wywalczenie mistrzostwa Polski, ale przed sobą ma równie ważny cel, finały Ligi Mistrzów, które w dniach 16-17 kwietnia odbędą się w Tauron Arenie Kraków. Bilety na turniej wyprzedały się na pniu, więc mistrzów Polski i ich rywali będzie dopingować 15-tysięczna armia kibiców. – To dla nas ogromny zaszczyt, szczególnie że zagramy dla tylu tysięcy ludzi. To na pewno będzie ogromne przeżycie dla całej drużyny. Kilku chłopaków już grało w Tauron Arenie, znają obiekt i przyznają, że jest bardzo przyjazny, stworzony do takich meczów. To na pewno jest ważne i budzi w nas spore emocje. Wciąż walczymy w PlusLidze, ale gdzieś tam w podświadomości każdy z nas ma te finały – przyznał trener Pasów, który w ostatnich czterech latach sięgał z drużyną po trzy mistrzostwa Polski.Rzeszowianie plasują się na razie na drugiej pozycji w tabeli rozgrywek, ale sezon zasadniczy nie był dla nich udany i być może mistrzów Polski zabraknie w finałowej rywalizacji. – W tym sezonie padają tak nieprzewidywalne wyniki, jest tak wyrównana stawka, że trudno przewidzieć, co się wydarzy w następnej kolejce. Dlatego walka o finał i drugie miejsce w tabeli będzie się toczyła do samego końca. Być może decydujący dla nas będzie ten mecz w Gdańsku, zobaczymy, co się wydarzy. My będziemy bić się do końca o finał, zrobimy wszystko, co tylko będziemy w stanie – zapowiedział Andrzej Kowal.

Czy walka do ostatniej kolejki o miejsce w finale PlusLigi odbije się na przygotowaniach Asseco Resovii do finałów LM? – Na pewno lepiej byłoby się szykować do Final Four, gdyby była możliwość rozegrania jakichś meczów kontrolnych, a nie tylko gry pod presją. My zagramy ostatni mecz sezonu zasadniczego w Gdańsku, a zaraz później czeka nas walka w Final Four Ligi Mistrzów i walka o medale w PlusLidze. Takie jest życie sportowca, wiedzieliśmy o tym wcześniej, więc musimy sobie z tym dać radę i nie mamy co narzekać – oświadczył trener mistrzów Polski.

Sezon 2015/2016 w PlusLidze jest niezwykle zacięty, a zmiana systemu rozgrywek, która miała odciążyć kadrowiczów przed sezonem reprezentacyjnym, jeszcze mocniej ich wyeksploatowała. Andrzej Kowal zauważył, że zmiany w ekstraklasie są niezbędne. – Na pewno trzeba się zastanowić nad ogólną reorganizacją systemu rozgrywek. Mamy rozgrywki ligowe, mamy reprezentację i zawodnicy muszą mieć czas na regenerację. Przy obecnym systemie siatkarze nie są w stanie odpocząć, a to się wiąże z obciążeniem fizycznym i psychicznym, wiąże się też z kontuzjami. To na pewno jest kwestia do rozważenia. Siatkówka na pewno jest tak bardzo popularna, że w ciągu roku grania nie brakuje. To jest jeszcze jeden aspekt popularności dyscypliny i zawodnicy muszą sobie umieć z tym radzić – ocenił Kowal.

W tym sezonie kilku siatkarzy ma problemy ze zdrowiem, ale to nie jest kwestia, za którą odpowiada obecny system gry. Te problemy nawarstwiały się od dłuższego czasu i biorą się też z poprzednich sezonów. Na szczęście reprezentanci powoli wracają do zdrowia i zapewne będą gotowi do gry. A urazy w przyszłości zapewne też się pojawią, to jest część naszej pracy – opiekun mistrzów Polski odniósł się też do urazów najbardziej wyeksploatowanych siatkarzy, którzy – jak Piotr Nowakowski czy Michał Winiarski – zamiast na boisku, muszą walczyć o powrót do pełni zdrowia.

 

Rozmawiał Krzysztof Gaweł – więcej w serwisie Eurosport.Onet.pl

źródło: eurosport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved