Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrzej Kowal: Nie zapominamy co jest celem takiego sparingu

Andrzej Kowal: Nie zapominamy co jest celem takiego sparingu

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Na tym etapie tak naprawdę pracuje się przede wszystkim nad organizacją gry. Tutaj jeśli pracujesz w pewnych sekwencjach, to wynik nie może być sprawą najważniejszą, ale wychodzisz na boisko i grasz o zwycięstwo – mówił przed memoriałem w Suwałkach trener Andrzej Kowal.

W najbliższy weekend w Suwałkach rozegrany zostanie X Memoriał Józefa Gajewskiego. Gospodarze w pierwszym meczu zmierzą się z Treflem Gdańsk. Drugą parę półfinałową tworzą ONICO Warszawa i Indykpol AZS Olsztyn. – Jeszcze do tej pory nie miałem możliwości uczestniczenia w takim turnieju, ale wszystko przede mną. Będzie to pierwszy turniej, w którym uczestniczę. Mam nadzieję, że będzie dobry i przyniesie naszej drużynie dużo korzyści, szczególnie jeśli chodzi o grę – przyznał szkoleniowiec beniaminka PlusLigi.W ostatnim czasie MKS Ślepsk Malow Suwałki dwukrotnie sparował z Cerrad Eneą Czarnymi Radom. W pierwszym meczu padł remis, zaś drugi radomianie wygrali 3:2. – Na tym etapie tak naprawdę pracuje się przede wszystkim nad organizacją gry. Tutaj jeśli pracujesz w pewnych sekwencjach, to wynik nie może być sprawą najważniejszą, ale wychodzisz na boisko i grasz o zwycięstwo. Dla nas były to bardzo korzystne sparingi, gdzie miałem okazję wykorzystać wielu zawodników, zobaczyć ich w grze w różnych ustawieniach i o to w tym momencie chodzi. Ten turniej także poświęcimy pod kątem obserwacji zachowań technicznych i taktycznych, więc wynik będzie sprawą drugorzędną, ale wychodzimy na mecz i gramy o zwycięstwo. Każde zwycięstwo buduje tą pewność siebie i z takim nastawieniem będziemy wychodzić do meczu. Jednak musimy wiedzieć, że tak naprawdę, to są mecze po to, żeby sprawdzić jak zespół zachowuje się w trudnych momentach. Musimy zmieniać pewnego rodzaju ustawienia, aby odpowiednio reagować na trudne sytuacje, więc jest tutaj dużo zadań technicznych i techniczno-taktycznych, które są celem nadrzędnym w sparingach – podkreślał Andrzej Kowal.

Ponieważ niegotowa jest jeszcze nowa hala w Suwałkach beniaminek pierwszy mecz we własnej hali rozegra dopiero na początku listopada. Wtedy do Suwałk przyjedzie Trefl Gdańsk. – Pamiętajmy, że to jest nasz bezpośredni rywal w walce o utrzymanie i zwycięstwo z takim rywalem buduje pewność siebie. Jeśli pokonasz ten zespół raz, drugi to na pewno ta pewność siebie jest zupełnie inna, niż gdy wychodzisz po dwóch porażkach. Tego jesteśmy pewni, więc z tej perspektywy także na to patrzymy, aby odnieść zwycięstwo, grać swoją najlepszą siatkówkę. Ale nie możemy zaniedbać celów taktycznych, bo nie mamy zbyt dużo sparingów z mocnymi zespołami, ponieważ trwa Puchar Świata a wcześniej były mistrzostwa Europy i zespoły z PlusLigi mają duże problemy, żeby zorganizować sparingi w mocnych składach. Tutaj te sprawy taktyczne będą dla nas kluczowe. Gramy o wynik, ale nie zapominamy co jest celem takiego sparingu – zakończył trener zespołu z Suwałk.

źródło: opr. własne, Ślepsk Suwałki -YouTube

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved