Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Andrzej Kowal: Wylosowaliśmy najgorzej, jak się dało

Andrzej Kowal: Wylosowaliśmy najgorzej, jak się dało

fot. Katarzyna Antczak

– Amerykanie byli zdecydowanie lepszym zespołem, mają większy potencjał. Oczywiście nasz zespół był w stanie grać lepiej, bo każdy ma swoje ambicje i stać było chłopców na awans do „czwórki”. Niestety – wylosowaliśmy najgorzej, jak się dało – mówi Andrzej Kowal, szkoleniowiec Asseco Resovii Rzeszów.

Szkoleniowiec Asseco Resovii Rzeszów przyznał, że wynik meczu Polska – USA nie spowodował u niego jakiegoś dużego rozczarowania. Przyznał, że polski zespół nie mógł trafić gorzej w losowaniu. – Amerykanie byli zdecydowanie lepszym zespołem, mają większy potencjał. Oczywiście nasz zespół był w stanie grać lepiej, bo każdy ma swoje ambicje i stać było chłopców na awans do „czwórki”. Niestety – wylosowaliśmy najgorzej, jak się dało – przyznał Andrzej Kowal. Nie pokusił się on natomiast o ocenę swoich polskich podopiecznych z Asseco Resovii, Piotra Nowakowskiego i Fabiana Drzyzgi. – Trudno ich ocenić, skoro ich udział w turnieju był znikomy. Gdyby dostali szansę w większym wymiarze czasu, to może pokusiłbym się o oceny. Dziwię się, że na przykład w meczu z Kubą Fabian nie miał okazji dłużej pograć – stwierdził Kowal. Ocenił za to swoich zawodników występujących w innych reprezentacjach. – Pozytywnie i najlepiej wypadł John Perrin, był podstawowym przyjmującym rewelacyjnej drużyny Kanady. Jego kolega z kadry Gavin Schmitt miał bardzo dobre mecze, ale i słabsze, a Francuz Thibault Rossard, tak jak Polacy, był zmiennikiem i wchodził na parkiet tylko w wyjątkowych sytuacjach. Łatwiej mi go było ocenić na podstawie gry w Lidze Światowej – mówi.

Obecnie Andrzej Kowal wraz z drużyną szykuje się do nowego sezonu. – Na szczęście nie ma kontuzji i wszystko idzie okej. Trenujemy w Rzeszowie z tą grupą zawodników, która nie była na igrzyskach, plus młodzież. Reszta pojawi się 30 sierpnia, więcej wolnego dostał tylko Fabian Drzyzga, bo się żeni. Ma do nas dołączyć po pierwszym turnieju we Lwowie – opowiada Andrzej Kowal. – Tak naprawdę nie pamiętam, żeby kluby PlusLigi miały tak dużo czasu na przygotowania. W ostatnich latach w większości był tydzień, maksimum dwa po imprezie. Teraz tego czasu jest zdecydowanie więcej, więc i forma powinna być szybciej zbudowana. 2-4 września mamy turniej we Lwowie, tydzień później w Krośnie, potem w Kobyłce. 23 września zagramy mecz towarzyski z Jastrzębskim Węglem, a zaraz po nim w Warszawie Memoriał Zdzisława Ambroziaka. Tego grania jest bardzo dużo i bardzo się z tego cieszę – dodaje opiekun wicemistrzów Polski.W sztabie szkoleniowym Asseco Resovii nastąpiły spore zmiany, odszedł chociażby Michał Mieszko Gogol, a pojawili się Kamil Sołoducha i Piotr Karlik. – Mieszko w rodzinnych stronach dostał propozycję pracy drugiego trenera, co wiąże się z awansem. To normalne, nowe wyzwanie i klub nie robił mu problemu, choć miał kontrakt jeszcze na rok. Pogratulowałem mu i życzyłem sukcesów. W jego miejsce zyskaliśmy dwóch statystyków – Piotrek Karlik to chłopak z Rzeszowa, bardzo chcieliśmy mieć w klubie swojego człowieka, zaś Kamil Sołoducha pracował z reprezentacją Finlandii i w Kędzierzynie. Tak naprawdę ta dwójka ma zastąpić Mieszka i jestem przekonany, że podoła zadaniu. Tym bardziej, że ma wsparcie Sergiusza Ruszela i reszty sztabu – opowiada trener Kowal. Z zespołem pracował będzie także psycholog Kamil Wódka. – Ludziom wydaje się, że po psychologa sięga ten, kto ma problemy. Nic bardziej błędnego – psycholog to część sztabu trenerskiego, jak trener przygotowania fizycznego czy statystyk. Ma pozwolić sportowcowi rozwinąć potencjał psychiczny, to praca cykliczna. Kamil to doświadczony człowiek, pracuje ze skoczkami, wieloma znanymi piłkarzami. Jestem pewien, że będziemy mieć z niego duży pożytek.

źródło: inf. własna, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved