Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Andrzej Kowal: To ważne zwycięstwo w kontekście meczu ze Skrą

Andrzej Kowal: To ważne zwycięstwo w kontekście meczu ze Skrą

Asseco Resovia, aby zapewnić sobie w środę awans do ćwierćfinału Pucharu CEV, musiała w rewanżowym starciu z Vojvodiną Novy Sad wygrać dwa sety. W pierwszym meczu w Serbii rzeszowianie wygrali 3:1. W rewanżu nie stracili seta. – To ważne zwycięstwo w kontekście niedzielnego meczu z PGE Skrą Bełchatów. Za nami dłuższa przerwa w PlusLidze i tego rytmu meczowego nam brakuje – powiedział po zwycięstwie trener Asseco Resovii, Andrzej Kowal.

Przed jego drużyną wspomniany, trudny pojedynek z wiceliderem PlusLigi, PGE Skrą Bełchatów. Obie drużyny w tabeli dzieli pięć punktów. Rzeszowianie będą się więc starali odrobić straty do rywali, a w dodatku chcą zrewanżować się ekipie z Bełchatowa za dwie porażki w tym sezonie. Asseco Resovia przegrała dwukrotnie w Bełchatowie w lidze 0:3 i Pucharze Polski 0:3. – Jestem optymistą – nie ukrywa trener Kowal, który dodaje, że jego zespół stać na rewanż za wspomniane porażki z PGE Skrą. – Nasz niedawny mecz z ZAKS-ą Kędzierzyn-Koźle pokazał, że jesteśmy w stanie grać na wysokim poziomie. Musimy pracować nad tym, by utrzymać rytm grania, powtarzalność i systematyczność. Tak, by forma nie falowała, by po jednym dobrym meczu nie trafiało nam się słabsze spotkanie. To ważne w kontekście gry z bardzo mocnymi zespołami. Będziemy gotowi na ten pojedynek – przyznaje trener Asseco Resovii.

Cieszymy się, bo wykonaliśmy plan, który sobie założyliśmy – przyznał z kolei Jakub Jarosz, atakujący Asseco Resovii. Rzeszowianie wygrali bez straty seta. Niewiele jednak brakowało, by mecz potrwał dłużej. W drugiej odsłonie Serbowie postawili bowiem wszystko na jedną kartę. Porażka w tym secie eliminowała ich z europejskich pucharów. – Zaryzykowali, bo nie mieli nic do stracenia. Nie kalkulowali na zagrywce, mocno serwowali, nie wstrzymywali ręki w ataku i mieli przewagę. My natomiast popełniliśmy kilka błędów. Cały czas jednak wierzyliśmy, że tego seta da się wygrać – mówił Jarosz. Wygrana w Pucharze CEV to już historia. W niedzielę Asseco Resovię czeka arcyważny, ligowy mecz z PGE Skrą Bełchatów. – To dla nas bardzo ważne. Jeśli zagramy na dobrym, przede wszystkim stabilnym poziomie, to powinno być dobrze – zakończył atakujący rzeszowskiej drużyny.

W Pucharze CEV kolejnym rywalem rzeszowian będzie GFC Ajaccio VB. – To będzie dla nas trudniejsza runda niż dotychczas. Pierwszy mecz zagramy w Rzeszowie i to będzie bardzo ważne spotkanie. Nie wybiegam jednak aż tak daleko w przyszłość. Na tę chwilę koncentruję się na niedzielnym meczu z PGE Skrą Bełchatów. Musimy skumulować na to spotkanie pozytywną energię – mówi trener Asseco Resovii, Andrzej Kowal.

źródło: rzeszow.sport.pl