Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrzej Kowal: Porażki chluby nie przynoszą

Andrzej Kowal: Porażki chluby nie przynoszą

Słabszy okres gry zanotowała ostatnio drużyna Asseco Resovii Rzeszów. Podopieczni Andrzeja Kowala przegrywali swoje mecze w PlusLidze i europejskich pucharach. – Nikt nie cieszy się z porażek. Natomiast też nie ma co przesadzać. Gdy jest seria zwycięstw, też nie ma co wpadać w wielki hurraoptymizm, żeby nie stracić koncentracji – zwraca uwagę w Przeglądzie Sportowym szkoleniowiec wicemistrzów Polski.

Do tej pory Asseco Resovia miewała momenty kryzysowe na przełomie listopada i grudnia, a potem było już tylko lepiej. Teraz zespół przechodzi kolejny słaby okres.Andrzej Kowal:Na pewno porażki chluby nam nie przynoszą, ale to jest sport. W tej chwili mamy zrobić wszystko, żeby wygrać kolejne spotkanie. Nie możemy teraz rozpamiętywać, co było źle. Patrzymy, co możemy poprawić, ale też szukamy tych pozytywnych energii.

Dlaczego zatem zespół w tych ostatnich meczach spisywał się słabo? Z czego to wynikało, bardziej z problemów fizycznych czy psychicznych?

Fizycznie na pewno jesteśmy dobrze przygotowani. Jakieś tam problemy zdrowotne mamy, natomiast nie są one aż takie, żeby wpływały mocno na wynik sportowy. Na pewno zawiedliśmy w tych przegranych tie-breakach z Lotosem Treflem. Szczególnie na początku w nich mieliśmy swoje problemy ze skutecznością. Potem konsekwentnie nie byliśmy już w stanie odrobić strat. Natomiast mieliśmy też i dobre fragmenty i na tym się trzeba skupiać. Nie wszystko jest złe, aczkolwiek na pewno mamy trudny moment. Trzeba jednak robić wszystko, żeby to przełamać, bo mamy ku temu potencjał, żeby grać lepiej.

Te porażki nie odbiły się negatywnie na zawodnikach?

Nikt nie cieszy się z porażek. Natomiast też nie ma co przesadzać. Gdy jest seria zwycięstw, też nie ma co wpadać w wielki hurraoptymizm, żeby nie stracić koncentracji. Po porażkach nie można się załamywać, bo zaraz jest kolejny mecz.

Od kilku meczów w zespole mocno szwankuje gra blokiem, choć doświadczonych i wysokich zawodników nie brakuje.

Nie mieliśmy ostatnio dużo bloków punktowych, ale mieliśmy sporo wybloków i tak naprawdę to też są nasze szanse. Organizacja gry nie polega tylko i wyłącznie w defensywie na samych blokach, ale na współpracy blok/wyblok.

Rozmawiał Rafał Myśliwiec, więcej w Przeglądzie Sportowym.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved