Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Andrzej Kowal: Nicolas Szerszeń jest utalentowany i ma szansę zagrać wszędzie

Andrzej Kowal: Nicolas Szerszeń jest utalentowany i ma szansę zagrać wszędzie

fot. Katarzyna Antczak

Były szkoleniowiec Asseco Resovii, Andrzej Kowal, od dłuższego czasu obserwuje młody siatkarski talent, Nicolasa Szerszenia, który aktualnie występuje w amerykańskiej lidze uniwersyteckiej. – Ma charakter, a przede wszystkim jest to chłopak, który odda serce za siatkówkę – ocenił młodego przyjmującego Andrzej Kowal.

Trenerski nos podpowiada, że Nicolas Szerszeń to siatkarski talent?Andrzej Kowal: Każdy młody zawodnik posiada talent. Nicolas oczywiście go ma. To chłopak, który został najlepiej zagrywającym zawodnikiem NCAA w tym sezonie. Obserwowałem go na przestrzeni całego roku. Postęp zrobił bardzo duży. Szczególnie w zagrywce i przyjęciu. Myślę w przyszłości ma szansę grać na bardzo wysokim poziomie.

Czy Nicolas Szerszeń zagra dla Polski?

Czyli w Europie sobie poradzi, jeśli oczywiście dalej będzie się rozwijał i czynił postępy?

– Absolutnie tak. Ma charakter, a przede wszystkim jest to chłopak, który odda serce za siatkówkę. Takich zawodników potrzeba, tacy zawodnicy są w stanie zajść naprawdę daleko.

Sam mówi, że lubi „ładować” po rękach.

– Jest na pewno zawodnikiem siłowym, ale techniki mu też nie brakuje. Jego wachlarz zagrań jest spory. To nie tylko siła. Patrząc na jego grę w finałach, to potrafił zagrać skróty w zagrywce czy w ataku roll shoty. To cieszy.

Ciągnie go do Polski, do Asseco Resovii. Jest szansa na to?

– Zobaczymy. On jest zawodnikiem NCAA, nie koncentruje się na klubie, na menedżerach. Jest od tego odcięty. Przyjechał z wizytą do Polski. Jest utalentowany i ma szansę zagrać wszędzie. To, gdzie będzie grał, zależy od niego, od tego, jak się będzie rozwijał. Na razie, patrząc z perspektywy trzech ostatnich lat i gry w NCAA, robi bardzo duże, systematyczne postępy. Można domniemywać, że będzie to zawodnik na bardzo wysokim poziomie.

 

Cały wywiad Tomasza Błażejowskiego dostępny w serwisie wyborcza.pl

źródło: rzeszow.wyborcza.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved