Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrzej Kowal: To jeszcze bardziej pomoże uwierzyć chłopakom w ich możliwości

Andrzej Kowal: To jeszcze bardziej pomoże uwierzyć chłopakom w ich możliwości

fot. Miłosz Kozakiewicz - Ślepsk Suwałki

Dość sensacyjnie beniaminek z Suwałk rozpoczął sezon PlusLigi. MKS Ślepsk Malow Suwałki w Rzeszowie pokonał Asseco Resovię 3:1. – Cieszę się bardzo nie ze względu na to, że wygraliśmy w Rzeszowie, ale ze względu na to, co prezentował mój zespół. Praca, którą wykonaliśmy przynosi efekty. Oczywiście, to jest tylko jeden mecz i wiemy, że musimy swoją grę poprawiać, ale jest to niespodzianka – mówił po triumfie trener Ślepska, Andrzej Kowal. 

Siatkarze Ślepska Suwałki mecz pierwszej kolejki PlusLigi rozegrają w późniejszym terminie, więc dla nich pojedynek drugiej rundy z Asseco Resovią był otwarciem sezonu. Niewielu spodziewało się, że beniaminek tak udanie rozpocznie swoją przygodę z PlusLigą. – Cieszę się bardzo nie ze względu na to, że wygraliśmy w Rzeszowie, ale ze względu na to, co prezentował mój zespół. Praca, którą wykonaliśmy przynosi efekty. Oczywiście, to jest tylko jeden mecz i wiemy, że musimy swoją grę poprawiać, ale jest to niespodzianka – komentował zwycięstwo w Rzeszowie Andrzej Kowal, który liczy na to, że ta wygrana napędzi jego zespół. – Takie spotkanie pomoże bardziej uwierzyć chłopakom w swoje możliwości, bo naprawdę je mają – podsumował szkoleniowiec suwalskiej drużyny.Jego zespół co prawda rozpoczął spotkanie od porażki w pierwszej partii, ale szybko uspokoił swoją grę i wykorzystywał potknięcia rywali. Jednym z liderów przyjezdnych był Nicolas Szerszeń, który jeszcze w poprzednim sezonie występował w rzeszowskim klubie, sporą część rozgrywek spędzając jednak na leczeniu kontuzji. Szerszeń w starciu w Rzeszowie zapisał na swoim koncie 15 oczek, a 3 z nich zawdzięczał asom serwisowym, dodatkowo był najczęściej zagrywającym siatkarzem po obu stronach siatki. – Nie pomyliłem się w doborze tego chłopaka rok temu, natomiast kontuzje nie pozwoliły mu pokazać swojego potencjału. On wcale nie zagrał teraz świetnego meczu, rozegrał dobre spotkanie, ale jest w stanie zagrać jeszcze o wiele lepiej. Współpraca między nim a Josuą Tuanigą wymaga jeszcze dużej poprawy, było wiele niedokładności – ocenił swojego podopiecznego trener. Dobry mecz rozegrał również sam Josua Tuaniga, który mógł pochwalić się 4 punktowymi serwisami. – Musimy wziąć pod uwagę, że rozgrywający dołączył do nas dopiero kilka dni temu, zdawaliśmy sobie sprawę, że te niedokładności jeszcze będą. Najważniejszy jest wynik i z tego się cieszymy, bo to buduje przyszłość – mówił szkoleniowiec Ślepska Suwałki.

Jeszcze w poprzednim sezonie Andrzej Kowal rozpoczynał rozgrywki na ławce trenerskiej Asseco Resovii, która podobnie jak rok temu, tak i teraz źle zainicjowała plusligowe zmagania. – Ludzie muszą zrozumieć, że to jest ta sama sytuacja. Kiedy buduje się zespół, a dopiero trzy dni przed pierwszym meczem jest komplet zawodników, to nie możemy od razu oczekiwać nie wiadomo czego – przyznał Kowal i dodał: – Możemy patrzeć na potencjał zespołów, ale w siatkówce ogromnie ważna jest głowa i powtarzalność. Jeśli chłopcy będą mieć powtarzalność, to będą w stanie grać zdecydowanie lepiej. Mecz w Suwałkach z pewnością będzie wyglądał lepiej w ich wykonaniu, ale zawodnicy potrzebują zaufania z klubu i od kibiców. To jest najważniejsze, jeżeli wytworzą sobie negatywne presję, na pewno będzie ciężko – dodał trener Kowal, którego aktualni podopieczni grali bez presji.  – Te dwa bieguny, na których jest obecnie moja drużyna i Asseco Resovia, pokazują jak gra zespół bez presji, cieszący się grą, a ten który musi za wszelką cenę wygrać. To jest bardzo niebezpieczne, ja również wpadłem w tę pułapkę – przypomniał były trener Asseco Resovii.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved