Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrzej Kowal: Jesteśmy w trakcie budowy zespołu

Andrzej Kowal: Jesteśmy w trakcie budowy zespołu

fot. Klaudia Piwowarczyk

MKS Ślepsk Suwałki wygrał rozgrywki I ligi mężczyzn i powoli szykuje się na rywalizację w PlusLidze, a pierwszym szkoleniowcem beniaminka będzie powracający do ligi Andrzej Kowal. – koncentruje na swojej pracy. Wspólnie z tą grupą ludzi chcemy rozpocząć nowy rozdział pod nazwą PlusLiga i ja zrobię wszystko, żeby pomóc swoim doświadczeniem. Ten klub ma zalążki na dobry polski klub – mówił w rozmowie z klubową telewizją nowy szkoleniowiec MKS Ślepsk Malow Suwałki.  

Andrzej Kowal wraca do PlusLigi po pobycie w Rumunii, od razu będzie miał trudne zadanie, którym będzie prowadzenie beniaminka. – Oglądałem kilka spotkań Ślepska, chciałem poznać bardziej zawodników. Nie był to faworyt do zwycięstwa w I lidze, ale zespół z trenerami wykonał świetną pracę, awansował do PlusLigi. Otworzyli wiele nowych nadziei dla kibiców, sponsorów i władz miasta – mówił nowy szkoleniowiec drużyny z Suwałk, dopiero budującego się zespołu. – My dopiero jesteśmy w trakcie budowy zespołu, zrobimy wszystko, żeby się utrzymać w lidze. – Wraz ze sztabem szkoleniowym zrobimy wszystko, żeby kibice byli zadowoleni z poziomu meczów. Musimy być świadomi tego, że relacje zwycięstw do porażek nie będą takie, jak w I lidze, ale to ma być przede wszystkim zespół walczący. Szukamy ludzi, którzy mają charakter, niekoniecznie ludzi, którzy mają nazwiska – zapowiedział trener suwalczan, który swoim doświadczeniem z pewnością pomoże nowemu klubowi na plusligowej mapie. – Wspólnie z tą grupą ludzi chcemy rozpocząć nowy rozdział pod nazwą PlusLiga i ja zrobię wszystko, żeby pomóc swoim doświadczeniem. Ten klub ma zalążki na dobry polski klub. Już teraz Andrzej Kowal uchylił rąbka tajemnicy.  – Wcześniej, w moich poprzednich klubach rozpoczynaliśmy te przygotowania 8 tygodni przed pierwszym meczem. Teraz chcemy dać możliwość lepszego przygotowania, chcemy rozegrać więcej sparingów. PlusLiga stawia inne wymagania, więc być może będzie to początek sierpnia – mówił szkoleniowiec.

Również asystent Kowala, Mateusz Mielnik przyznaje, że drużyna dopiero się buduje. – Wszyscy jesteśmy świadomi, że to dość późny moment do budowy zespołu, ale wspólnymi siłami robimy wszystko, żeby drużyna była jak najmocniejsza. Przede wszystkim musimy znaleźć ludzi z charakterem, ambitnych, bo przed nami trudny sezon – podsumował Mateusz Mielnik. – Tych zwycięstw nie będzie niewiadomo ile i utrzymanie będzie naszym celem. Sportowo czeka nas trudny rok i szukamy takich zawodników, którzy poświęcą się dla zespołu i mentalnie wytrzymają rudny tego sezonu. Rozmowy trwają, robimy wszystko w miarę naszych możliwości finansowych. Cieszę się, że większość zespołu zostaje i będzie miała możliwość tutaj kontynuowania gry dla Ślepska – wyjaśnił asystent Andrzeja Kowala.

źródło: slepsksuwalki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved