Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrzej Kowal: Chcemy włączyć się do walki o medale

Andrzej Kowal: Chcemy włączyć się do walki o medale

fot. Klaudia Piwowarczyk

Asseco Resovia Rzeszów już od ponad tygodnia przygotowuje się do nowego sezonu. Andrzej Kowal, jak na razie ma do dyspozycji dziewięciu graczy. Zespół uzupełniany jest młodymi zawodnikami AKS-u Rzeszów. – Naszym zadaniem jest wygrywać każdy kolejny mecz – mówi o najbliższych rozgrywkach trener rzeszowian, Andrzej Kowal.

W ubiegłym tygodniu zaczęliście przygotowania do nowego sezonu. Jak one przebiegają?Andrzej Kowal: – Trenujemy dwa razy dziennie, z tym że w tych dwóch pierwszych tygodniach tylko raz dziennie w hali, a do tego dochodzą na przemian basen i siłownia. Później zostaną nam indywidualne treningi w hali i siłownia. Po sparingu z GKS-em Katowice 31 sierpnia będziemy mieli pięć dni wolnego, taki okres roztrenowania, a potem już zaczynamy ten ostatni miesiąc przygotowań do ligi.

Mam pan do dyspozycji 13 zawodników, w tym trzech juniorów i… Łukasza Perłowskiego. To oznacza, że zostaje on na kolejny sezon w Rzeszowie?

Tak, będziemy mieli pięciu środkowych. Musimy wiedzieć, że Bartek Lemański miał dłuższą kontuzję, podobnie wygląda sytuacja z Marcinem Możdżonkiem. Trzeba też pamiętać, że obowiązuje nas limit obcokrajowców, więc skoro „Perła” chciał zostać, to nie ma dla nas problemu. Jest stąd i ja tym bardziej się cieszę, że będzie do naszej dyspozycji.

Na papierze dysponuje pan znacznie mocniejszym składem w porównaniu do ubiegłego sezonu…

Na papierze na pewno tak, bo każda pozycja jest wzmocniona. To jak będziemy grali, będzie jednak zależało od pracy, jaką wykonamy i od poziomu przeciwnika. Zespół jest wzmocniony i to nas bardzo cieszy.

Ma pan w kadrze sześciu zawodników zagranicznych, jednak ze względu na limit obcokrajowców na boisku zagra tylko trzech…

 Planowałem to. Ta koncepcja na pewno jest ryzykowna, ale nawet brałem pod uwagę, „odpukać”, ewentualne kontuzje polskich zawodników. Ryzyko warto było jednak podjąć, bo ci obcokrajowcy, którzy przyszli, to są zawodnicy na wysokim poziomie. Mamy wybór i mam nadzieję, że nie będzie już takiej sytuacji jak w zeszłym sezonie, gdzie jedna kontuzja powoduje duże problemy dla trenera i obniża wartość zespołu.

Cele przed Asseco Resovią są na pewno bardzo wysokie?

Naszym zadaniem jest wygrywać każdy kolejny mecz. Na pewno chcemy się włączyć do walki o medale, bo przez ostatnie dwa lata to był brak medalu i nasze rozczarowanie. Liga będzie w tym sezonie dużo mocniejsza. Patrząc przez pryzmat poprzednich rozgrywek, gdzie do ostatniej kolejki grano o szóstkę, teraz będzie podobna sytuacja, z tym że doszły dwa kolejne mocne zespoły. PlusLiga będzie bardzo fajna, bo każdy mecz będzie rozgrywany o ogromną stawkę.

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved