Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrzej Kowal: Celem jest utrzymanie drużyny w PLS

Andrzej Kowal: Celem jest utrzymanie drużyny w PLS

fot. Klaudia Piwowarczyk

Ślepsk Malow Suwałki po wygraniu I ligi mężczyzn rozpoczął przygotowania do występu w PlusLidze. Włodarze suwalskiego klubu zakontraktowali nowego szkoleniowca i obecnie podają nazwiska siatkarzy, którzy pozostają w zespole. – Jesteśmy mocno spóźnieni jeżeli chodzi o budowę drużyny. Wiele klubów pierwsze transfery dokonuje w styczniu. Sytuacja beniaminka jest inna. Jeżeli chodzi o zawodników, to jesteśmy w trakcie wielu rozmów i myślę, że w tym tygodniu pierwsze nazwiska będzie można połączyć z klubem – wyjaśnił Andrzej Kowal.

Na początku maja włodarze klubu z Suwałk poinformowali, że nowym trenerem zespołu został Andrzej Kowal. Powrót doświadczonego trenera do PlusLigi wzbudził wiele emocji. Szkoleniowiec podpisał dwuletni kontrakt a Mateusz Mielnik, który poprowadził zespół do zwycięstwa w I lidze, został jego asystentem. – Każdy beniaminek ma pod górkę. Odpowiedzialność jest wielka, ale to działa pozytywnie na mnie. Celem jest utrzymanie drużyny w PLS i wierzę, że połączenie mojego doświadczenia z entuzjazmem Mateusza Mielnika stworzy zespół z charakterem – powiedział Andrzej Kowal.Dotychczas oficjalnie klub pożegnał się z ukraińskim przyjmującym Jewgienijem Kapajewem. Karierę zakończył atakujący Wojciech Winnik, który obecnie skupia się na byciu prezesem. Włodarze Ślepska Malow Suwałki ogłosili również, że w kontrakty przedłużyli trzej środkowi – Cezary Sapiński, Wojciech Siek oraz Łukasz Rudzewicz. Jak podaje serwis suwalki24.pl pozostać w Suwałkach mają również rozgrywający Krzysztof Gonciarz, przyjmujący Kamil Skrzypkowski i Jakub Rohnka, atakujący Patryk Szwaradzki oraz libero Paweł Filipowicz. Szkoleniowiec nie odniósł się do tych nazwisk, ale skomentował, co zdecydowało, że zawodnicy nadal będą reprezentować suwalskie barwy. – Po pierwsze, zawodnicy wykonali wielką pracę w ubiegłym sezonie i są zgrani, co jest pewnym handicapem. Po drugie, mają ważne kontrakty.

Z roku na rok coraz wcześniej rozkręca się karuzela transferowa. W tym sezonie w PlusLidze bardzo szybko wyciekły pierwsze informacje transferowe. Suwałczanie dopiero w kwietniu wygrali ligę, przez co budowanie składu zaczęli znacznie później. – Jesteśmy mocno spóźnieni jeżeli chodzi o budowę drużyny. Wiele klubów pierwsze transfery dokonuje w styczniu. Sytuacja beniaminka jest inna. Jeżeli chodzi o zawodników, to jesteśmy w trakcie wielu rozmów i myślę, że w tym tygodniu pierwsze nazwiska będzie można połączyć z klubem. Skuteczne drużyny posiadają zawodników zarówno doświadczonych, którzy w trudnych momentach biorą odpowiedzialność za wynik, jak i młodych, którzy są głodni sukcesów – wyjaśnił trener Kowal.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: opr. własne, suwalki24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved