Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Andrzej Kowal: Nie będzie idealnego rozwiązania dla wszystkich klubów

fot. Klaudia Piwowarczyk

Przedłuża się trwająca przerwa w PlusLidze. Z powodu pandemii koronawirusa na świecie wstrzymano rozgrywki siatkarskie w czołowych ligach. Na 26 marca zaplanowane jest spotkanie Rady Nadzorczej Polskiej Ligi Siatkówki, po którym będziemy wiedzieć nieco więcej. – Obecnie nie będzie idealnego rozwiązania dla wszystkich klubów. Kilku zagranicznych zawodników wyjechało z Polski, nie wszystkie kluby mają możliwość treningów. W mojej opinii powinniśmy zakończyć rozgrywki na obecnym etapie lub po rozegraniu 23 spotkań. Najważniejsze, aby PLS podjął szybko decyzję, bo najgorszą rzeczą jest niepewność – mówił w rozmowie z klubowym serwisem trener Ślepska Malow Suwałki, Andrzej Kowal. 

Jak radzicie sobie z przerwą w rozgrywkach? Jak trener spędza ten czas?Andrzej Kowal: –  Wszyscy staramy się być odpowiedzialni, zdyscyplinowani i przestrzegać zaleceń. Obecnie mamy stan epidemii i oceniając skalę obecnej sytuacji w kraju i na świecie ograniczamy kontakty z innymi ludźmi dla naszego zdrowia. Obecnie przebywam w domu z rodziną i czekam na dalsze informacje odnośnie rozgrywek.

Czy zawodnicy otrzymali specjalny plan treningowy do realizacji w domach?

– Zawodnicy nie otrzymali żadnych zaleceń treningowych, najważniejsze jest to, aby dbali o swoje zdrowie. Organizują natomiast w swoich mieszkaniach treningi siłowe, ale w formie indywidualnej lub w małych grupach.

Czy z Waszej perspektywy widać jeszcze szanse na dokończenie sezonu?

– Z mojej perspektywy nie, ale nie ja o tym decyduję. Oceniając sytuację przez pryzmat rozwoju epidemii uważam, że to będzie zbyt duże ryzyko, które może mieć wpływ na przyszłość.

Jakie rozwiązanie, zdaniem trenera, będzie w obecnej sytuacji najlepszym?

– Obecnie nie będzie idealnego rozwiązania dla wszystkich klubów. Kilku zagranicznych zawodników wyjechało z Polski, nie wszystkie kluby mają możliwość treningów. W mojej opinii powinniśmy zakończyć rozgrywki na obecnym etapie lub po rozegraniu 23 spotkań. Najważniejsze, aby PLS podjął szybko decyzję, bo najgorszą rzeczą jest niepewność.

źródło: slepsksuwalki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved