Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Andrzej Jewniewicz: Nie jedziemy tylko na wycieczkę

Andrzej Jewniewicz: Nie jedziemy tylko na wycieczkę

W piątek w Tarnowie rozpoczyna się turniej półfinałowy o wejście do I ligi z udziałem siatkarek E. Leclerc Orła Elbląg. W elbląskim zespole do gry gotowa jest po kontuzji czołowa zawodniczka Monika Tchórzewska. Będziemy robili wszystko, żeby sprawić niespodziankę i zakwalifikować się do finału — zapewnia trener Jewniewicz.

Siatkarki E. Leclerc Orła Elbląg przez rozgrywki II ligi przeszły w tym sezonie jak burza. Wygrały wszystkie mecze, także w play-off bez większych problemów odniosły trzy zwycięstwa i dzięki temu dalej walczą o awans. Turniej półfinałowy o wejście do I ligi z ich udziałem odbędzie się w ten weekend w Tarnowie, gdzie rywalami elblążanek będą: AZS KU Politechnika Opole, Mazovia Warszawa oraz Grupa Azoty PWSZ Tarnów. Z tego grona do wielkiego finału awansują dwie najlepsze drużyny. — Od zakończenia drugoligowych zmagań minął prawie miesiąc. Ten czas poświęciliśmy na leczenie urazów, kontuzji, a także na doskonalenie gry — stwierdza trener Orła Andrzej Jewniewicz.Pracowaliśmy nad kombinacyjną grą w ataku, tak ze skrzydeł, jak i ze środka, a także nad skutecznością i przyjęciem zagrywki — dodaje.Do drużyny wróciły po kontuzjach Weronika Wołodko, która w międzyczasie była jeszcze na zgrupowaniu młodzieżowej kadry narodowej oraz najsilniejszy punkt drużyny Monika Tchórzewska. W miarę dużo wiadomo o rywalach, z którymi przyjdzie się zmierzyć siatkarkom z Elbląga. Gospodarz turnieju, Grupa Azoty PWSZ Tarnów, to zespół, który dysponuje najlepszymi warunkami fizycznymi, a także sporym ograniem i doświadczeniem. Politechnika Opole ostatnio połączyła się z miejscowym SMS-em. Występują w tej drużynie zawodniczki nawet z pierwszoligowym stażem, jak Joanna Kocemba, która zaczynała treningi w… Truso Elbląg. — Te dwie drużyny to faworyci turnieju w Tarnowie, ale my nie jedziemy tylko na wycieczkę. Będziemy robili wszystko, żeby sprawić niespodziankę i zakwalifikować się do finału — zapewnia trener Jewniewicz.

Drugą grupę półfinałową tworzą: NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, WTS Solna Wieliczka, UKS KPŻ Kościan oraz PLKS Pszczyna. Gospodarzem turnieju jest ten ostatni klub.

źródło: Dziennik Elbląski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved